Ładowanie
×

Pomalował ekrany i został złapany

W wyniku działań operacyjnych policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali w minioną środę 47-latka, który jest odpowiedzialny za popisanie sprayem m.in. sporej ilości budynków na Starym Zdroju, ale także ekranów akustycznych Europejki, czy też terenów należących do PKP. Zatrzymany mężczyzna oraz jego partnerka odpowiedzą także za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Mundurowi znaleźli w ich mieszkaniu ponad pół kilograma amfetaminy i marihuany oraz spore ilości tabletek MDMA, a także blisko 150 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na okres najbliższych trzech miesięcy. Od pewnego czasu wałbrzyscy policjanci otrzymywali zgłoszenia o wulgarnych napisach naniesionych sprayem na budynkach w dzielnicy Stary Zdrój. Nieustalony jeszcze wtedy sprawca zdewastował także ekrany akustyczne obwodnicy zachodniej, a także teren należący do PKP. Straty spowodowane działaniem wandala łącznie oszacowane zostały na kwotę ponad 100 tysięcy złotych.
Funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy podczas prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że za aktami wandalizmu stoi 47-letni mieszkaniec naszego miasta i zatrzymali go w minioną środę. Wraz z mężczyzną wpadła także jego 47-letnia partnerka. U dwojga mieszkańców Starego Zdroju mundurowi znaleźli spore ilości narkotyków. Było bo ponad pół kilograma, a dokładnie blisko 6 tysięcy porcji handlowych amfetaminy, a także mniejsze ilości marihuany oraz 44 tabletki MDMA. W toku wykonanych czynności policjanci zabezpieczyli także 149 paczek nielegalnych papierosów, spraye służące do popełnienia przestępstwa oraz, na poczet przyszłej kary, samochód dostawczy i gotówkę w kwocie 2,2 tys.złotych.
Tuż przed samym weekendem oboje podejrzani usłyszeli zarzuty. 47-latkowie odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków, a mężczyzna dodatkowo za zniszczenie wielu obiektów na terenie miasta. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym sędzia Sądu Rejonowego w Wałbrzychu podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres najbliższych trzech miesięcy.
Red.
Źródło i fot. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  GMACH WAŁBRZYSKIEJ KOMENDY ODWIEDZILI UCZNIOWIE

Opublikuj komentarz