Ładowanie
×

W ŚWIĄTECZNY WEEKEND WPADŁ KIERUJĄCY

Policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego od początku długiego weekendu do dzisiejszego poranka zatrzymali dwóch kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich wydmuchał ponad 0,2 promila tej substancji, drugi ponad 0,5 promila. Policja przypomina, że każdy zatrzymany nietrzeźwy kierujący musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 3, nawet dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. Pamiętajmy, że w niektórych przypadkach możemy się spodziewać także konfiskaty naszego samochodu.

W sobotę po godzinie 9:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali na ul. Armii Krajowej na Starym Zdroju 42-latka poruszającego się samochodem osobowym. Wynik badania mieszkańca Wałbrzycha na zawartość alkoholu to 0,23 promila tej substancji w organizmie. Kontrolowany mężczyzna niestety pożegnał się z prawem jazdy i czeka go teraz sprawa sądowa. Pojazdem dalej nie pojechał.
We wtorek o poranku – około godziny 7:00 – funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na ul. Reymonta w tej miejscowości przeprowadzili kontrolę innego samochodu osobowego, którym kierował 48-letni mężczyzna. W tym przypadku okazało się, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego znajdował się w stanie nietrzeźwości, a badanie wykazało, że miał 0,52 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna podczas prowadzonych przez mundurowych czynności również utracił uprawnienia do kierowania pojazdami i samochodem w dalszą drogę nie pojechał.
POLICJA INFORMUJE
Uwaga! Funkcjonariusze informują, że w dalszym ciągu będą prowadzić codzienne działania mające na celu zwalczanie tego typu przestępczości na drogach. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze “nie” takiemu nieodpowiedzialnemu zachowaniu na drogach.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Cztery osoby wpadły z narkotykami

Opublikuj komentarz