Ładowanie
×

Udany powrót Wieczorów Grajnatowych. Kolejny koncert już w kwietniu!

Piotr Rejda był bohaterem reaktywowanych w Wałbrzychu Wieczorów Grajnatowych. Wrocławski pieśniarz, bard, autor blisko trzystu piosenek zagrał w Sztygarówce w Starej Kopalni w Wałbrzychu. To reaktywacja cyklu sprzed kilkunastu lat. Kolejny koncert 18 kwietnia.

Koncerty w ramach Wieczorów Grajnatowych będą organizowane raz w miesiącu. Reaktywowane wydarzenie idealnie wpisuje się w niepowtarzalny klimat Sztygarówki. Historia tych spotkań sięga działalności Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, który na Piaskowej Górze, raz w miesiącu, w Sali Granatowej organizował koncerty. Dziś Stara Kopalnia w Wałbrzychu wraca do tych tradycji.
– Przed laty koncerty przyciągały tłumy. Wracamy do tych tradycji. Raz w miesiącu chcemy zaprosić na spotkania z artystami tworzącymi poezję śpiewaną i piosenkę literacką – przyznaje Marta Wróbel ze Starej Kopalni.
Wrocławski pieśniarz, Piotr Rejda, zainicjował reaktywowany cykl. A już dziś możemy zaprosić na kolejny koncert. 18 kwietnia na scenie Sztygarówki w ramach Wieczoru Grajnatowego pojawi się grupa Pudełko Zapałek. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00.
Pudełko Zapałek to specyficzny duet. Dwa męskie głosy, gitara barytonowa, saksofon i poezja. Na scenie pojawią się Michał Żuczkowski oraz Tomasz Klukojć. Panowie grają ze sobą od ponad 20 lat.
Oprócz muzyki do autorskich tekstów duet tworzy także muzykę do wierszy znanych poetów: Rafała Wojaczka, Edwarda Stachury, Kazimierza Wierzyńskiego, Leopolda Staffa czy Bolesława Leśmiana.
Pudełko Zapałek pojawiło się na większości festiwali poetyckich w Polsce. Wielokrotnie zdobywało nagrody i wyróżnienia.
Spotkanie w ramach Wieczoru Grajnatowego zaplanowane jest 18 kwietnia o godzinie 18.00. Informacje i bilety dostępne są na www.starakopalnia.pl. Wstęp – 10 złotych.

Red.
źródło i fot. Stara Kopalnia

Share this content:

  Zobacz piękne zdjęcia Książa! Święta z księżną Daisy

Opublikuj komentarz