Ładowanie
×

PŁACILI FAŁSZYWYMI BANKNOTAMI

W ciągu ostatnich dwóch dni głuszyccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Walimia – w wieku 46 i 44 lat – podejrzanych o dwukrotne wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów o nominałach 100 oraz o kolejną próbę takiego czynu. Oszuści już usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 8 lat więzienia.

Z ustaleń głuszyckich mundurowych wynikało, że 15 marca dwaj mężczyźni przyszli do jednej z placówek handlowych w Walimiu i zapłacili gotówką za zakupy. Sprzedawca jednak dopiero po czasie zorientował się o tym, że na wymiętym papierowym pieniądzu znajduje się napis falsyfikat. Następnego dnia sprawcy ponownie próbowali popełnić to samo oszustwo, ale pracownik wtedy już nie dał się nabrać i, po tym jak sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia, powiadomił głuszyckich policjantów o obu zdarzeniach.
Kolejne zgłoszenie funkcjonariusze otrzymali w poniedziałkowe popołudnie. Schemat działania sprawców miał być taki sam, placówka handlowa w Walimiu już inna, a do zdarzenia również mogło dojść w poprzedni weekend. Zarekwirowany przez mundurowych banknot również był imitacją z napisem “falsyfikat”.
Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności szybko zdobyli informacje wskazujące na konkretne osoby mogącą mieć związek z tymi zdarzeniami. W minioną środę w godzinach porannych głuszyccy stróże prawa zatrzymali pierwszego sprawcę przestępstw, a w czwartkowe popołudnie w ich ręce wpadła druga osoba odpowiedzialna za wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów.
Sprawcami okazali się dwa mieszkańcy Walimia w wieku 46 i 44 lat. Obaj usłyszeli już zarzuty wprowadzenia do obrotu banknotów o nominale 100 złotych będących reprodukcją do celów rekwizytowych oraz kolejną próbę takiego przestępstwa. Prokurator zastosował wobec jednego z mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  POLICJANT URATOWAŁ 4-LETNIE DZIECKO

Opublikuj komentarz