Ładowanie
×

SPORE ILOŚCI AMFETAMINY

W środę około godziny 11:30 policjanci prewencji Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali na terenie Jedliny-Zdroju do kontroli drogowej jadącego samochodem osobowym 35-letniego mieszkańca tej miejscowości. Podczas wykonywanych czynności mundurowi dokładnie sprawdzili pojazd kierowany przez mężczyznę i znaleźli w nim spore ilości narkotyków w postaci amfetaminy. Prowadzący dalsze czynności funkcjonariusze kryminalni z tej jednostki postawili podejrzanemu również zarzut handlu tymi środkami psychotropowymi.

Głuszyccy policjanci 20 marca chwilę przed południem zauważyli jadący ul. Noworudzką w Jedlinie-Zdroju samochód osobowy i postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Podczas wykonywanych przez mundurowych czynności mężczyzna, który kierował pojazdem, zaczął zachowywać się bardzo niespokojnie, co wzbudziło szczególne zainteresowanie funkcjonariuszy. Policjanci postanowili więc dokładnie sprawdzić, czy w samochodzie 35-latek nie przewozi środków zabronionych prawem. Ich podejrzenie potwierdziło się już chwilę później. Mundurowi znaleźli w plecaku mężczyzny podręczną wagę oraz woreczek, a w nim narkotyki w postaci amfetaminy, z których można było wykonać ponad 570 porcji handlowych tych środków psychotropowych.
Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi. W trakcie czwartkowej dalszej pracy procesowej z zatrzymanym, policjanci zespołu kryminalnego potwierdzili również, że 35-letni jedlinianin sprzedawał narkotyki innym osobom, czerpiąc z nielegalnego procederu zyski. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w dozoru policyjnego. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  ZATRZYMANI KIERUJĄCY POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Opublikuj komentarz