Ładowanie
×

Jubileuszowy 50. „Rocznik Świdnicki”

Kolekcja wydawanych przez Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej od 1973 roku “Roczników Świdnickich” liczy już 50 tomów. Publikowane są w nim tematy poświęcone wydarzeniom historycznym miasta i regionu, prezentowane są sylwetki ciekawych osób, omawiane wydarzenia kulturalne i społeczne. Każdy rocznik zawiera również kronikę wydarzeń roku poprzedniego.

W najnowszym Roczniku możemy przeczytać m.in. o historii koła Polskiego Związku Filatelistów w Świdnicy, dzwonach świdnickiego Kościoła Pokoju czy też o przestrzeni miejskiej w utworach Tomasza Hrynacza. Przez 50 lat wielu miłośników Świdnicy i całego regionu tworzyło teksty do kolejnych wydań. W tym tomie ich autorami są: Marek Żubryd, Stanisław Bielawski, Wojciech Koryciński, Wolfgang J. Brylla, Zbigniew Patralski, Wiesław Łabęcki, Danuta Kotełko oraz Bartłomiej Ciesielski.
W jubileuszowym Roczniku opublikowano składy osobowe zespołów redakcyjnych w latach 1973 – 2021, autorów i tytuły wszystkich publikacji oraz okładki numerów od 1 do 49.
– Dziękuję wszystkim zaangażowanym w proces tworzenia tej wyjątkowej publikacji za ich trud, poświęcony czas, wiedzę, którą dzielą się z nami oraz wytrwałość w tworzeniu kolejnych tomów. W końcu publikacja ta, to obszerna encyklopedia naszego miasta i obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika Świdnicy – napisała we wstępie, zachęcając do lektury, prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.
Rocznik można nabyć w Informacji Turystycznej oraz w Muzeum Dawnego Kupiectwa Cena publikacji to 32 zł.

Źródło i fot. um.swidnica.pl

Share this content:

  Powstaje kompleks sportowo-rekreacyjny

Opublikuj komentarz