Ładowanie
×

Czereśniowa do przebudowy

Ulica CzereśniowaŚwidnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przebudowę ulicy Czereśniowej w Świdnicy. Oferta opiewa na kwotę 715 123,85zł. Podpisanie umowy z wykonawcą powinno nastąpić na przełomie lutego i marca br.

Prace będą polegać na zmianie nawierzchni jezdni gruntowej na asfaltową na długości około 160 metrów. Powstaną również nowe obustronne chodniki. W ramach zadania wykonane zostaną przykanaliki kanalizacji deszczowej wraz z montażem wpustów, a także wybudowany będzie kanał technologiczny. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się w terminie 7 miesięcy od dnia podpisania umowy.
– Będzie wygodniej i bezpieczniej. Będzie to już kolejna z kilkunastu zlikwidowanych dróg gruntowych stanowiących dojazd do posesji mieszkalnych na terenie Świdnicy. Wiele udało się zrobić, ale ogromne zaniedbania w tym zakresie spowodowały, że zadania musieliśmy rozłożyć na lata – mówi prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.
Przypomnijmy, że od 2015 roku zrealizowano między innymi przebudowę dróg o nawierzchni gruntowej przy ulicach: Legii Nadwiślańskiej, Letniej, Szczęśliwej, Podmiejskiej, Józefa Longina Sowińskiego, Chłopskiej, Rzemieślniczej, Deszczowej, drogę do klubu seniora przy ul. Rolniczej, a także drogę dojazdową do Szkoły Podstawowej nr 2. Wybudowano również sięgacze ulic: Kątnej i Franciszka Jarzyny, Świętojańskiej, gen. Władysława Sikorskiego, Leśnej i Brata Alberta.

Red.
Źródło i fot . um.swidnica.pl

Share this content:

  Festyn z okazji ferii zimowych

Opublikuj komentarz