Ładowanie
×

42-letnia kierująca miała blisko 0,5 promila alkoholu

Policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta oraz powiatu, prowadzili dzisiaj o poranku kontrole stanu trzeźwości na ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu i wyeliminowali tam z ruchu drogowego 42-letnią kierującą, która prowadziła swój pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało blisko 0,5 promila tej substancji w organizmie mieszkanki powiatu wałbrzyskiego Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania na drogach.

Dzisiaj około godziny 9:15 policjanci z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku poważnego wykroczenia drogowego 42-letnią mieszkankę powiatu wałbrzyskiego, która kierowała w dzielnicy Rusinowa samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało dokładnie 0,44 promila alkoholu w organizmie kobiety. Ostatecznie 42-latka przez takie zachowanie “za kółkiem” utraciła prawo jazdy.
Na tym przykładzie warto po raz kolejny wrócić do przepisów, aby uniknąć podczas kontroli drogowej rozczarowania. Pamiętajmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego orzeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a może także zastosować karę pozbawienia wolności do lat 3. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę – spożywałem alkohol, nie jadę!

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  27-LATKA ZATRZYMANA PRZEZ POLICJANTÓW

Opublikuj komentarz