Ładowanie
×

Gościł cały zastęp Bohaterów

To Oni często są na miejscu pierwsi, jeszcze przed służbami medycznymi ratują życie, w razie potrzeby kierują ruchem drogowym, przywracają możliwość przejazdu po zdarzeniu. Zabezpieczają teren, pilnują bezpieczeństwa, ratują domostwa przed ogniem i wodą . Tak, wymieniać można bez końca !! Burmistrz Głuszycy Roman Głód gościł cały zastęp Bohaterów.

Spotkanie z OSP miało na celu podsumowanie 2023 roku oraz przedstawienie planów i oczekiwań na rok bieżący.
OSP w Głuszycy w ubiegłym roku wyjeżdżała do pożarów 39 razy, 88 razy reagowała na miejscowe zagrożenia, do fałszywych alarmów została wezwana 9 razy.
Koszty profesjonalnego sprzętu ratującego zdrowie to ogromne kwoty, Gmina Głuszyca wspiera jednostkę na ile jest to możliwe, w tamtym roku Burmistrz oraz Radni Rady Miejskiej podjęli decyzję o wsparciu w kwocie 40 tysięcy złotych na naprawę poważnej awarii sprzętu niezbędnego do pracy OSP. Obecnie w szeregach jednostki jest 23 czynnych członków, którzy biorą aktywny udział w działaniach. Jak mówi Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Górnej Głuszycy Jakub Skrabka – brakuje młodej kwi, druhów, którzy zechcieliby zasilić szeregi jednostki.
W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej w osobach mł. bryg. Michał Kozioł KM PSP Wałbrzych oraz mł. bryg Maciej Garczyński Dowódca JRG 1 PSP w Wałbrzychu.

Red.
Źródło i fot. gluszyca.pl

Share this content:

  Dzień z Sowami

Opublikuj komentarz