Ładowanie
×

67-latek odpowie za serię kradzieży sklepowych

67-letni mieszkaniec Podgórza trafił dzisiaj przed południem w ręce policjantów prewencji drugiego komisariatu. Mężczyzna w jednym z marketów w Śródmieściu dokonał kradzieży artykułów chemicznych. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, że to nie był to jednak pierwszy tego typu czyn zatrzymanego i w toku zebranego materiału dowodowego udowodnili mu popełnienie w ciągu ostatnich trzech miesięcy kolejnych szesnastu podobnych kradzieży w różnych placówkach handlowych tej samej firmy na terenie Wałbrzycha.

Do zgłoszenia doszło w czwartek przed godziną 8:00. Złodziej miał zdjąć z półek placówki handlowej przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu sporą ilość opakowań kapsułek do prania o wartości około 300 złotych, a następnie próbował opuścić sklep nie płacąc za zakupy. Mężczyzna został jednak ujęty przez ochronę obiektu i ostatecznie zatrzymany przez wezwanych na miejsce zdarzenia policjantów drugiego komisariatu. Szybko okazało się, że to nie był pierwszy tego typu czyn popełniony przez 67-latka.
W trakcie wykonywanych dalszych czynności funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu dokonanie w okresie od 30 października zeszłego roku do teraz łącznie szesnastu innych podobnych kradzieży w różnych wałbrzyskich sklepach skąd skradzione zostały produkty chemiczne, alkoholowe oraz spożywcze. Łącznie straty oszacowane zostały przez przedstawicieli sklepów na kwotę ponad 1,9 tys. złotych.
Mężczyzna już usłyszał zarzut z Kodeksu karnego. Za kradzieże wykroczeniowe w krótkich odstępach czasu, co jest już przestępstwem, grozi mu kara pozbawiania wolności do lat 5.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  17-LATEK POSIADAŁ MARIHUANĘ

Opublikuj komentarz