Ładowanie
×

Na Podzamczu pod prąd

Wałbrzyscy policjanci grupy „Speed” patrolujący dzisiaj przed południem dzielnicę Podzamcze, nie mogli uwierzyć w to co zobaczyli i przecierali oczy ze zdumienia. Tuż przed godziną 11:00 najechali na poruszającego się z przeciwnego kierunku kierującego samochodem osobowym. I być może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 74-latek jechał jezdnią jednokierunkową pod prąd. Na szczęście w tej sytuacji nikomu nic się nie stało, a sprawa zakończyła się w postępowaniu mandatowym.

Do zdarzenia doszło przed godzina 11:00 na al. Podwale w Wałbrzychu. Poruszający się samochodem osobowym w kierunku ul. Kasztelańskiej 74-latek nie zdawał sobie sprawy, że popełnia wykroczenie. Dobrze, że natrafił na jadący z przeciwnego kierunku patrol Policji, a przy tym nie stworzył innym kierującym zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wtedy sytuacja mogłaby się zakończyć nawet wypadkiem drogowym. Ostatecznie głuszyczanin za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny w kwocie 200 zł i 8 punktów karnych.
Funkcjonariusze apelują również po raz kolejny do osób kierujących różnego typu pojazdami o zwracanie uwagi na znaki drogowe. Jeden błąd może spowodować poważne zagrożenie w ruchu drogowym, kolizję lub wypadek. Pamiętajmy o tym, mając zawsze na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  27-LATKA ZATRZYMANA PRZEZ POLICJANTÓW

Opublikuj komentarz