Ładowanie
×

CZWORO POSZUKIWANYCH W RĘKACH POLICJANTÓW

Policjanci nie zwalniają tempa w walce z osobami, które próbują uniknąć odpowiedzialności za popełnienie czynów zabronionych przez prawo. W trakcie minionego weekendu w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Troje z zatrzymanych, tych skazanych przez sąd za popełnione wcześniej czyny zabronione prawem, zostało już przewiezionych do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Druga z poszukiwanych kobiet unikała natomiast stawienia się przed prokuraturą na przesłuchanie do prowadzonego postępowania karnego.

W piątek przed godziną 19:00 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy udał się na ul. Nowy Świat w Wałbrzychu, gdzie wylegitymowali głośno zachowującego się w miejscu publicznym mężczyznę. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze szybko ustalili, że 36-letni wałbrzyszanin ma do odsiadki w więzieniu cztery miesiące za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, za co został skazany przez Sąd Rejonowy w Tarnowie. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi, a w sobotę został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego zakładu karnego.
Pierwsza z poszukiwanych kobiet wpadła natomiast w ręce dzielnicowych drugiego komisariatu w sobotę przed godziną 11:00 w miejscu ukrywania się przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu. 66-letnia mieszkanka Leszna była poszukiwana przez miejscowy sąd, ponieważ nie zapłaciła zasądzonej grzywny za wielokrotne wyłudzenie przejazdu środkiem lokomocji. Tym samym miała trafić na 15 dnia za kraty aresztu. Kobieta pozostałą część weekendu spędziła w policyjnej celi, a dzisiaj o poranku została przewieziona do Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu.
W niedzielę po godzinie pierwszej w nocy policjanci prewencji drugiego komisariatu udali się natomiast do jednego z mieszkań przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu, gdzie miało dojść do zakłócania spokoju innym lokatorom budynku. Szybko potwierdziło się, że uczestniczka spotkania, której dotyczyła interwencja, była poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Bochni do prowadzonych postępowań karnych związanych z oszustwami. 42-letnia mieszkanka Wrocławia następne godziny spędziła w policyjnej celi. Po wykonanych o poranku niezbędnych czynnościach procesowych kobieta ostatecznie została zwolniona.
Ostatnia z osób poszukiwanych wpadła w niedzielne popołudnie – około godziny 15:00. To właśnie wtedy policjanci udali się do jednego z mieszkań przy ul. Szymanowskiego na Sobięcinie. Zatrzymany tam 35-latek został skazany na 45 dni pozbawienia wolności za naruszenie miru domowego. Mężczyzna trafił na noc do celi w wałbrzyskiej komendzie, a w poniedziałek przed południem odwiedził Areszt Śledczy w Świdnicy. Ostatecznie przewieziony zostanie do wyznaczonego zakładu karnego na terenie naszego kraju.
Przypominamy, że podstawy policyjnych poszukiwań są różne. Sądy i prokuratury poza listami gończymi wydają często zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie, dlatego nie warto się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymanych

Share this content:

Opublikuj komentarz