Ładowanie
×

DZIAŁANIA „TRZEŹWY PORANEK” Z JEDNYM KIERUJĄCYM WPŁYWEM

Dzisiaj o poranku, tym razem na terenie powiatu wałbrzyskiego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili kolejną już akcję pn. „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu znajdując się pod wpływem alkoholu.

Do wzmożonych działań kontrolnych doszło w godzinach porannych na ul. Sienkiewicza w Dziećmorowicach. W grupie wszystkich przebadanych osób znalazł się 39-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, który po godzinie 8:00 kierował samochodem osobowym po użyciu alkoholu, mając minimalnie ponad 0,2 promila tej substancji w organizmie. Kierującemu policjanci w trakcie kontroli odebrali prawo jazdy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.
Po raz kolejny apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Pamiętajmy! Za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Kradzież wiertarko-wkrętarki

Opublikuj komentarz