Ładowanie
×

Rozpoczął się nabór filmów

W 2024 roku Świdnica już po raz dziesiąty zamieni się w filmową stolicę Dolnego Śląska. Jubileuszowa edycja Festiwalu Filmowego Spektrum potrwa od 22 do 27 października. Istotną częścią wydarzenia są konkursy filmów krótkometrażowych Okiem Młodych, do których nabór właśnie się rozpoczął.

Do 30 czerwca młodzi filmowcy i filmowczynie mogą zgłaszać swoje krótkie metraże w czterech sekcjach konkursowych, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej odsłony festiwalu w Świdnicy.
Konkurs Okiem Młodych – Fabuła
Konkurs Okiem Młodych – Dokument
Konkurs Okiem Młodych – Animacja
Konkurs Amatorski Okiem Młodych
Konkursy Okiem Młodych: Fabuła – Dokument – Animacja są dedykowane twórcom i twórczyniom do 35. roku życia. Konkurs Amatorski Okiem Młodych jest przeznaczony dla autorów i autorek stawiających swoje pierwsze kroki w świecie kina i krótkiego metrażu. Do konkursu amatorskiego mogą zgłaszać się jedynie osoby w wieku do 21 lat, nie będące studentami szkół filmowych. Długość filmów w każdej z kategorii nie może przekraczać 30 min.
Laureatki i laureatów wszystkich konkursów wybierze trzyosobowe Jury, w którego skład wejdą przedstawiciele świata filmu i sztuki, wskazując w ten sposób, komu z reżyserów i reżyserek warto przyglądać się w najbliższych latach. Dodatkowo, podkreślając wyjątkowy, lokalny charakter festiwalu, filmy oceniać będzie również Jury złożone z członków świdnickiej społeczności.
Zgłoszenia filmów przyjmowane są wyłącznie przez portal FilmFreeway:
https://filmfreeway.com/spektrum

Red.
Źródło i fot. um.swidnica.pl

Share this content:

  CYBERBEZPIECZNA GŁUSZYCA

Opublikuj komentarz