Ładowanie
×

25-latek zatrzymany za oszustwo

Boguszowscy policjanci minionej środy zatrzymali 25-latka podejrzanego o oszustwo. Młody mężczyzna na podstawie sfałszowanego potwierdzenia wykonania przelewu kupił od sprzedającej telefon komórkowy o wartości 700 złotych. Policja odzyskała sprzęt, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. To jednak nie jedyne przestępstwo które miał na sumieniu mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego.

O oszustwie policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zostali zawiadomieni w minioną środę. Z uzyskanych informacji wynikało, że przedmiotem transakcji był telefon komórkowy o wartości 700 złotych. Przedmiot ten został wystawiony przez pokrzywdzoną na jednym z portali aukcyjnych. Jego zakupem zainteresował się mężczyzna, który skontaktował się telefonicznie ze sprzedającą. Podczas rozmowy oboje ustalili szczegóły transakcji i 27 stycznia spotkali się celem jej finalizacji. Kupujący okazał potwierdzenie wykonania przelewu, a sprzedająca przekazała mu zakupiony towar.
Okazało się, że mimo wielu zapewnień ze strony kupującego o uczciwości, pieniądze na konto sprzedającej nie wpłynęły. Sprawą natychmiast zajęli się boguszowscy policjanci i kilka godzin od przyjętego w tej sprawie w minioną środę zawiadomienia, zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Śledczy odzyskali również utracony telefon komórkowy, który oszust oddał do lombardu.
W toku dalszych czynności 25-latkowi udowodniono także posiadanie i handel narkotykami oraz kradzieże sklepowe. Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów, a że działał w warunkach tzw. recydywy, za kraty więzienia może trafić nawet na 12 lat.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Weekend z czterema kierującymi pod wpływem

Opublikuj komentarz