Ładowanie
×

Dwóch poszukiwanych mężczyzn

Popołudniu 2 lutego to kolejnych trzech zatrzymanych przez policjantów z Wałbrzycha poszukiwanych. Dwóch mężczyzn ma do odsiadki wielomiesięczne wyroki zasądzone przez sąd za popełnione wcześniej przestępstwa. Kolejny natomiast unikała stawienia się przed prokuraturą do prowadzonego przez ten organ postępowania karnego.

W piątek tuż przed południem działania poszukiwawcze przeprowadzili dzielnicowi pierwszego komisariatu. Efektem akcji było zatrzymanie w jednym z mieszkań przy ul. Chopina na Nowym Mieście 33-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze dziesięciu miesięcy za wcześniejsze zniszczenie mienia. Mężczyzna dzisiaj trafił już do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.
Praktycznie w tym samym czasie w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy w jednym z mieszkań przy al. Podwale na Podzamczu wpadł 47-latek. W trakcie wykonywanych czynności potwierdziło się, że mężczyzna była poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu celem ustalenia miejsca obecnego pobytu. A chodziło o aktualnie prowadzone przez tą jednostkę postępowanie karne związane z uchybieniami w prowadzeniu ksiąg oraz naruszeniem procedury rachunkowej, a także poświadczeniem nieprawdy w dokumentacji. Po wykonanych czynnościach wałbrzyszanin został zwolniony.
Tuż po godzinie 14:00 jeszcze dzielnicowi drugiego komisariatu udali się natomiast na ul. 1 maja na Sobięcinie. To właśnie tam zatrzymali poszukiwanego 47-latka, który wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał do odsiadki w więzieniu dziesięć miesięcy za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna będzie musiał teraz zmierzyć się w nocy z wizytą w celi w wałbrzyskiej komendzie. Jutro trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie ostatecznie przewieziony do więzienia.
Przypominamy, że każdy kto powinien odbywać karę pozbawienia wolności, czy też karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, ale ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, musi się liczyć z zatrzymaniem.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  27-latek jechał 106 km/h w centrum miasta

Share this content:

Opublikuj komentarz