Ładowanie
×

Weekend z czterema kierującymi pod wpływem

W minioną sobotę około godziny 10:30 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Niepodległości, gdzie kierujący samochodem osobowym w wyniku nieprawidłowego manewru cofania uderzył w inny zaparkowany pojazd. Na miejscu mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. 39-latek wydmuchał 1,74 promila alkoholu. Na dodatek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Drugiego z kierujących zatrzymali tego samego dnia o godzinie 22:00 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy. Kontrolowany 34-letni mężczyzna jechał na hulajnodze elektrycznej ul. 11 listopada w Wałbrzychu również będąc pijanym. Badanie wykazało, że miał 1,28 promila alkoholu w organizmie. Ostatecznie otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 tysiąca złotych i dalej jednośladem już nie pojechał.
W niedzielę przed godziną 6:00 policjanci prewencji pierwszego komisariatu zatrzymali natomiast na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu 52-letniego kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna ten znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Miał w organizmie ponad 0,2 promila tej substancji. Tym samym funkcjonariusze zatrzymali sprawcy wykroczenia drogowego prawo jazdy.
Ostatni z kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości wpadł dzisiaj chwilę po północy, kiedy kierował samochodem osobowym. Policjanci prewencji pierwszego komisariatu skontrolowali 52-letniego mieszkańca naszego miasta na ul. Dąbrowskiego na Białym Kamieniu. Badanie w tym przypadku wykazało, że wałbrzyszanin wydmuchał 1,49 promila alkoholu. I on również nie posiadał prawa jazdy.
Przypominamy, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, kierujący hulajnogami – tak jak rowerzyści – natomiast z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  SERIA ZATRZYMAŃ

Share this content:

Opublikuj komentarz