Ładowanie
×

Wałbrzyscy Policjanci zagrali z WOŚP!

28 stycznia wałbrzyscy policjanci zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas 32. finału funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z Komisarzem Lwem byli obecni w sztabach na terenie całego naszego powiatu oraz czuwali nad bezpiecznym przebiegiem imprezy. Warto nadmienić, że podczas licytacji nie zabrakło również naszych maskotek.

Celem tegorocznej imprezy charytatywnej było zebranie środków na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych. W powiecie wałbrzyskim nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czuwali wałbrzyscy policjanci. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, a także dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy i osób kwestujących.
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stał się również okazją do spotkania z mundurowymi na stoiskach promocyjnych w trakcie imprez odbywających się w całym naszym powiecie. Wałbrzyscy policjanci prezentowali m.in. radiowozy oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Można było też z bliska zobaczyć różne jednostki broni wykorzystywane przez mundurowych. Uczestnicy mieli możliwość przejechania się na policyjnym quadzie, a młodsi chętnie tańczyli i pozowali do wspólnych zdjęć z Komisarzem Lwem. Ci starsi mieli okazję zadać nurtujące ich pytania m.in. o służbie w Policji oraz porozmawiać o bezpieczeństwie. Organizując pokazy i prezentacje, wraz z innymi przedstawicielami służb mundurowych, przybliżamy kwestie związane z ogólnie pojętym bezpieczeństwem i charakterem naszej służby.

Charytatywne zbiórki również zostały wsparte przez wałbrzyskich funkcjonariuszy. Mundurowi przekazali na niedzielną licytację maskotki dolnośląskie Policji, które ciszyły się dużym zainteresowaniem i szybko znalazły nowych właścicieli.
Jesteśmy dumni, że mogliśmy dołożyć małą cegiełkę do tak wspaniałej inicjatywy.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Przed nami Targi Sportu

Opublikuj komentarz