Ładowanie
×

WOŚP Głuszyca około 29 tysięcy!

Blisko 29 tys. zł to jeszcze nieoficjalna kwota, którą zebrał głuszycki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 32. finału. To rekordowa kwota, którą uzbierali mieszkańcy Głuszycy oraz goście odwiedzający naszą gminę.

 

W finałową niedzielę 28 stycznia na ulicach Głuszycy pojawiło się trzynastu wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych kwestowali do puszek. Jednym z nich był jak co roku Burmistrz Głuszycy Roman Głód, do którego dołączył Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Milczarek. Wiele atrakcji przygotowanych przez głuszycki sztab WOŚP uczynił zbiórkę prawdziwym świętem uśmiechniętych ludzi o dobrych i otwartych sercach w myśl hasła: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.
Finałowi towarzyszyło poranne morsowanie na Łowisku Pstrąga „Złota Woda” w Łomnicy z Joanną i Grzegorzem Milczarkami. Przedpołudniowy spacer po Głuszycy, pełen ciekawostek z przeszłości poprowadził lokalny pasjonat historii -Grzegorz Czepil. Tajniki nurkowania ze Szkołą Nurkowania „Hydromania” z Wrocławia można było poznać na głuszyckim Delfinku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy.
Hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o godz. 14:30 rozpoczął się finał w siedzibie sztabu, czyli w Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy. Z wiązanką standardów muzyki rozrywkowej wystąpiła Głuszycka Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. Scenę opanował także młodzieżowy zespół muzyczny z I LO w Wałbrzychu, czyli Bartek Makułowicz, Helena Augustyniak i Natalia Suława oraz Łucja Olczak i Marlena Knapik- uczennice zajęć wokalnych prowadzonych przez Radosława Zychala w CK-MBP. Do wspólnej zabawy porwał najmłodszych Komisarz Lew z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.
Głuszycki finał uatrakcyjniły różnego rodzaju pokazy. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej przypomnieli, jak należy udzielać pierwszej przedmedycznej. Mnóstwo młodzieńczej energii i kobiecej siły zaprezentowały wielokrotne mistrzynie Polski w boksie- głuszyczanki i siostry Angelika oraz Kinga Mięgoć, które trenują pod okiem Krzysztofa Sadłonia i Mariusza Burzyńskiego w Imperium Boxing w Wałbrzychu. Elegancki walc wiedeński i pełną energii salsę zatańczyła para ze Szkoły Tańca Cordex w Wałbrzychu. Nie zabrakło też słodkości i mnóstwa gadżetów przekazanych na kiermasz na rzecz WOŚP. Na finał do Głuszycy przybyły także ze swoimi gadżetami wspierającymi WOŚP wałbrzyskie Posłanki- Sylwia Bielawska i Izabela Katarzyna Mrzygłocka.
Od godz. 17.30 głuszycką scenę opanował Nullizmatyk oraz DJ Markowy i Grabery z silną dawką rapujących rytmów, porywających publiczność do wspólnej zabawy. Finał zakończył WonerS, nastoletni twórca znany m.in. na Tik-Toku, autor takich hitów jak „Szalony weekend” czy „Tabaluga”. Z humorem i pozytywną energią finał prowadzili Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP oraz Artur Gołda. Silnego wsparcia udzielał wszystkim szef głuszyckiego sztabu WOŚP Sławomir Surmaczyński przy ogromnym zaangażowaniu pracowników CK-MBP, a w szczególności Klaudii Chętkowskiej i Dominiki Zajączkowskiej.
Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Głuszycy i naszym gościom – za przybycie, uśmiech i każdą wrzuconą złotówkę do puszek. W szczególności dziękujemy kwestującym cały dzień wolontariuszom, a byli nimi: Kuba Stawiński, Wiktoria Zajączkowska, Julia Gabrysiak i Wojtek Gabrysiak, Borys Niebrzydowski, Franek Kwiatkowski, Lena Stępień, Magda Jelewska, Michalina Gorczyca, Dorota Fiedorowicz, Antoni Turkiewicz oraz wspomniani już Roman Głód i Grzegorz Milczarek. Dziękujemy za pomoctym, którzy wsparli organizację i przebieg głuszyckiej zbiórki i finału na rzecz WOŚP w 2024 roku. Podziękowania kierujemy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej, funkcjonariuszy Policji z Komisariatu Policji w Głuszycy oraz z Komendy Miejskiej w Wałbrzychu oraz do pań liczących uzbierane pieniądze: Marty Czepil z Urzędu Miejskiego w Głuszycy i Katarzyny Starzyńskiej – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuszycy wraz ze swoimi pracownicami: Katarzyną Marcinkowską, Ewą Szyszka, Ewą Sławik, Jowitą Seidel – Ulińską, Ewa Pyryt. Dziękujemy także wszystkim mieszkańcom, którzy swoimi wyrobami cukierniczymi hojnie wsparli zbiórkę oraz Paniom: Joannie Milczarek, Ewie Jerzyk i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Grzmiącej, które zajęły się sprzedażą ciast. Dziękujemy za pomoc również Tomaszowi Trawczyńskiemu, Rafałowi Pawlaczykowi i Sławomirowi Wróblewskiemu. Z całego serca dziękujemy także seniorom z placówki Geramus z Dyrektor Sylwią Prorok i właścicielem Markiem Karasiem – za piękne fanty i vouchery oraz organizację finału dla rodzin podopiecznych placówki. Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym darczyńcom: Romanowi Szewczukowi, Dariuszowi Jabłonowskiemu z CUK Głuszyca, Aleksandrowi Sobierajowi ze Stowarzyszenia Walim na Żądanie, Piotrowi Szewczykowi ze Szkoły Tańca Cordex, Rafałowi Krystyniakowi z Tartaku w Głuszycy, Marcinowi Wiąckowi i Robertowi Januszowi ze Stowarzyszenia „Sudecka Żyleta”, Łukaszowi Kazkowi, Esterze Julii Reczek, Restauracji Jadło i Grzegorzowi Czepilowi, restauracji Głuszec i Natalii Mikuszewskiej oraz właścicielom Łowiska Pstrąga „Złota Woda” z Łomnicy- Gracjanowi i Jerzemu Rudnickim, Pizzerii Mona, Zajazdowi „Hubert”, Krzysztofowi Machowskiemu, Wojciechowi Kalicińskiemu z „Hydromanii”.
Oprócz wolontariuszy pieniądze zbierane były także od miesiąca w 14 różnych lokalizacjach na terenie Głuszycy do Sztabowych Puszek Stacjonarnych. Dziękujemy serdecznie za prowadzoną zbiórkę w następujących miejscach w Głuszycy: Restauracja „Jadło”, Apteka Premium, Punkt Lotto, Kwiaciarnia „Dzwoneczek”, Apteka „Stara”, Apteka „Flos”, Szkoła Podstawowa nr 3, Łowisko Pstrąga Złota Woda Gracjan Rudnicki, Restauracja „Głuszec”, Restauracja Podziemne Miasto Osówka, Sklep Milmet, Placówka Całodobowej Opieki Dla Osób Niesamodzielnych “Geramus”, Pizzeria Mona oraz Centrum Kultury – MBP.
Dziękujemy jeszcze raz z całego serca wszystkim, dzięki którym 32. finał WOŚP w Głuszycy mógł się tak odbyć. Po raz kolejny Głuszyca pokazała, że ma wielkie serce! Do zobaczenia za rok! Dochód ze zbiórki podczas 32. Finału przeznaczony jest na zakup sprzętu do diagnostyki i rehabilitacji pulmunologicznej.

źródło fot. gluszyca.pl

 

Share this content:

  Diabetycy świętowali

Opublikuj komentarz