Ładowanie
×

Czworo poszukiwanych zatrzymanych

Czwartkowy poranek to kolejnych czworo zatrzymanych przez policjantów z Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc poszukiwanych. Pierwszy z mężczyzn ma do odsiadki dwuletni wyrok zasądzony przez sąd za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Dwóch pozostałych unikało stawienia się przed prokuraturą do prowadzonych przeciwko nim postępowań karnych. Kobieta natomiast spędzi za karami celi czternaście dni w związku z uchylaniem się przez nią od obowiązku alimentacyjnego.

25 stycznia około godziny 8:30 działania poszukiwawcze przeprowadzili dzielnicowi Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Efektem akcji było zatrzymanie w mieszkaniu przy ul. Różanej w tej miejscowości 55-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze dwóch lat za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna liczył, że policjanci nie zauważą go zwiniętego na łóżku i przykrytego sporej wielkości kożuchem. Boguszowianin jeszcze przed południem trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.
Praktycznie w tym samym czasie dzielnicowi pierwszego komisariatu zatrzymali na terenie Szczawna-Zdroju 34-latka. Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy. A chodziło o prowadzone przeciwko niemu postępowanie w sprawie serii kradzieży sklepowych na terenie Świebodzic. Po wykonanych czynnościach mężczyzna został zwolniony.
Trzeci z zatrzymanych wpadł w ręce tych samych dzielnicowych przed godziną 11:00. Funkcjonariusze postanowili skontrolować kierującego poruszającego się samochodem osobowym ul. Wieniawskiego. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mieszkaniec Legnicy był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Gdyni celem ustalenia miejsca obecnego pobytu. W tym przypadku chodziło o aktualnie prowadzone przez tą jednostkę postępowanie karne w sprawie oszustw.
Ostatnią z zatrzymanych osób była 53-latka, która przed południem została zatrzymana przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy w jednym z mieszkań przy ul. Andersa na Białym Kamieniu. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie zastosowała w stosunku do kobiety tymczasowy areszt za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego i teraz najbliższe czternaście dnia spędzi ona w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu, do którego zostanie przewieziona jutro o poranku, po nocy spędzonej w policyjnej izbie zatrzymań.
Przypominamy, że każdy kto powinien odbywać karę pozbawienia wolności, czy też karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, a także unika stawienia się przed organem procesowym, musi się liczyć z zatrzymaniem i przymusowym doprowadzeniem do wyznaczonej jednostki, bądź pobytem w zakładzie karnym.

źródło i fot.

  TRZECH POSZUKIWANYCH TRAFI DO WIĘZIENIA

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

Opublikuj komentarz