Ładowanie
×

Bezpieczne ferie z wałbrzyskimi policjantami

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, podczas trwających w naszym regionie ferii zimowych zorganizowała festyn profilaktyczno-rekreacyjny. Masa atrakcji, z Komisarzem Lwem na czele, czekała na tych, którzy przybyli w dniu dzisiejszym na teren Kompleksu Wyciągów Narciarskich „Górnik” w Rzeczce. Nie zabrakło wspólnych zabaw, konkursów, rozmów o bezpieczeństwie i nauki pierwszej pomocy. Do akcji włączyli się także strażacy ochotnicy z Walimia, policyjni narciarze z Kłodzka, pracownicy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu oraz Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

W województwie dolnośląskim trwają właśnie ferie zimowe. W związku z tym Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu, Ochotniczą Strażą Pożarną z Walimia oraz Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu zorganizowała działania profilaktyczne, aby przypomnieć dzieciom i dorosłym o tym, że ich zdrowie i życie jest najważniejsze. Policjanci omówili z dziećmi zasady zachowania się w razie wypadku na stoku narciarskim. Edukacja przeplatana była zabawą i konkursami. Uczestnicy, od zaproszonych na festyn policyjnych narciarza z Kłodzka, nauczyli się również jak bezpiecznie zjeżdżać na nartach. Najwięcej frajdy sprawił najmłodszym rozgrzewający taniec z Komisarzem Lwem.
Oprócz zabawy, podczas trwania wydarzenia odbyły się także pokazy sprzętu ratowniczego, wozu strażackiego, policyjnych radiowozów oraz quada wykorzystywanego w trakcie działań w trudnym terenie. Najmłodsi mogli spotkać na stoku przyjaciela dzieci – policyjną maskotkę Komisarza Lwa – który częstował dzieci słodkościami, rozdawał odblaski i z chęcią pozował do wspólnych zdjęć. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli ogrzać się przy ognisku, zjeść kiełbaskę i napić się ciepłej herbaty.
Zimowy festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

źródło i fot.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Pobiegli na Trójgarb

Opublikuj komentarz