Ładowanie
×

Wpadło kolejnych siedmioro poszukiwanych

Policjanci z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego od wielu już miesięcy praktycznie codziennie prowadzą działania poszukiwawcze mające na celu zatrzymanie osób unikających odpowiedzialności za popełnione przestępstwa lub wykroczenia. Od piątkowego wieczora do dzisiaj zatrzymali łącznie siedem osób, które z różnych powodów ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Część z nich poszukiwana była przez prokuraturę do prowadzonych postępowań karnych, dwoje nieletnich miało trafić do młodzieżowych ośrodków wychowawczych, dwie kolejne osoby miały do zapłacenia grzywny, a jedna ostatecznie trafiła za kraty więzienia za popełnione przestępstwo.

Policjanci wciąż nie zwalniają tempa w walce z osobami, które próbują uniknąć odpowiedzialności za popełnienie czynów zabronionych przez prawo. Od piątkowego wieczora funkcjonariusze zatrzymali łącznie siedem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.
W piątek około godziny 19:00 patrol prewencji drugiego komisariatu udał się na ul. Moniuszki w Wałbrzychu, gdzie na terenie jednej z posesji w ręce mundurowych wpadł 41-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego i teraz na najbliższych dziesięć miesięcy trafi za kraty celi. Wałbrzyszanin noc spędził na terenie wałbrzyskiej komendy, a w sobotni poranek trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do wyznaczonego zakładu karnego.
Praktycznie w tym samym czasie policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się na teren powiatu świdnickiego, gdzie w Szymanowie zatrzymali 48-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, gdyż nie zapłacił zasądzonej za wcześniejsze posiadanie narkotyków grzywny w kwocie 840 złotych. Po dokonaniu wpłaty na wyznaczone przez sąd konto został ostatecznie tego samego dnia zwolniony.
W sobotę około południa dzielnicowi drugiego komisariatu udali się do Golińska, gdzie w ich ręce wpadł 25-latek. Mężczyzna był poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu do prowadzonego postępowania karnego związanego z niealimentacją. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego również po wykonanych czynnościach został zwolniony do miejsca zamieszkania.
Kolejna z zatrzymanych osób to 16-latek, który w niedzielę po godzinie 8:00 wpadł w ręce policjantów prewencji drugiego komisariatu przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. Nastolatek był poszukiwany, gdyż na podstawie wyroku sądu rodzinnego powinna przebywać w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Mrowinach w związku z przejawami demoralizacji. Po wykonanych czynnościach nieletni został przewieziony pod wskazane miejsce.
Nie minęły dwie godziny, a policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Kasprzaka w tej miejscowości. To właśnie tam zatrzymali 17-latkę, która również była poszukiwana celem umieszczenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Węgrzynowie w związku z wcześniejszymi przejawami demoralizacji.
Szósta z zatrzymanych osób – 38-latek – wpadł w ręce dzielnicowych drugiego komisariatu w niedzielę około godziny 13:00. Funkcjonariusze odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Psie Pole w Wałbrzychu. W trakcie wykonywanych czynności potwierdziło się, że wałbrzyszanin był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy celem ustalenia miejsca obecnego pobytu. A chodziło o aktualnie prowadzone przez tą jednostkę postępowanie karne dotyczące kradzieży i paserstwa. Po wykonanych czynnościach 38-latek został zwolniony.
Wieczorem funkcjonariusze Komisariatu Policji w Głuszycy odwiedzili jeszcze Jedlinę-Zdrój. Tam, w jednym z mieszkań przy ul. Kłodzkiej, zatrzymali 45-latkę. Kobieta na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Wałbrzychu powinna zapłacić 70 złotych kosztów sądowych, jednak w określonym czasie tego nie zrobiła i miała zastępczo trafić za kraty aresztu na jeden dzień. Po dokonaniu wpłaty na wyznaczone przez sąd konto została ostatecznie zwolnione do miejsca zamieszkania.
Przypominamy, że podstawy policyjnych poszukiwań są różne. Sądy i prokuratury poza listami gończymi wydają często zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  kolejna osoba straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Share this content:

Opublikuj komentarz