Ładowanie
×

Kompletnie pijany wsiadł na rower

Postanowił wsiąść na rower pomimo temperatury oscylującej w granicach zera stopni Celsjusza i śnieżnej aury. Nie to jednak najbardziej zaskoczyło policjantów, a fakt, że 37-latek był kompletnie pijany. Tym razem sprawca wykroczenia otrzymał mandat karny w kwocie 2,5 złotych, ale kolejna taka kontrola może zakończyć się sporządzeniem przez funkcjonariuszy wniosku o ukaranie do sądu, a ten orzec w stosunku do mężczyzny zakaz kierowania jednośladami.

Zobaczyć rowerzystę przy zimowych warunkach atmosferycznych, kiedy temperatura powietrza oscyluje w okolicy 0 stopni Celsjusza, to nie częsta rzecz. Tego jednak doświadczyli w dzisiaj przed południem funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Mundurowi wiedząc, że mężczyzna jadący ul. Kościuszki może znajdować się pod wpływem alkoholu, postanowili sprawdzić stan jego trzeźwości. Badanie wykazało, że miał blisko 1,66 promila tej substancji w organizmie. Na tym więc zakończyła się jego podróż rowerem i do domu nie wrócił już jednośladem.
Przypominamy, że nieodpowiedzialni rowerzyści, którzy poruszają się po drogach publicznych, w strefach ruchu lub zamieszkania w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, mogą zostać ukarani przez funkcjonariuszy grzywną, która teraz wynosi – w przypadku wyniku badania do 0,5 promila alkoholu w organizmie – tysiąc złotych, a powyżej 0,5 promila – 2,5 tysiąca złotych.
Sprawcy tych poważnych wykroczeń drogowych muszą jednak liczyć się z tym, że mundurowi skierują sprawę do sądu, a wtedy kara finansowa może być dużo wyższa, a sąd dodatkowo orzec zakaz kierowania tym środkiem transportu na wiele miesięcy.

śródplon i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  OKRADŁ WSPÓŁLOKATORA Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO

Opublikuj komentarz