Ładowanie
×

32-letni wałbrzyszanin odpowie za przestępstwo drogowe

Cofnęli ci uprawnienia do kierowania pojazdami? Nie wsiadaj za kierownicę pojazdu! Pamiętaj, że kontrola drogowa ostatecznie, po odebraniu uprawnień w drodze decyzji administracyjnej przez starostę lub prezydenta, może zakończyć się dla ciebie nawet pobytem w zakładzie karnym, a maksymalna kara za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami to dwa lata pozbawienia wolności. Dzisiaj przed południem kolejna taka osoba w tym roku – 32-latek – wpadła w ręce policjantów ruchu drogowego.

W piątkowe przedpołudnie – około godziny 9:30 – kolejny w tym roku mieszkaniec naszego miasta popełnił przestępstwo drogowe. 32-latek został zatrzymany przez jeden z patroli ruchu drogowego w Wałbrzychu na ul. Kolejowej, kiedy jechał samochodem dostawczym.
Mężczyzna decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha z tego roku miał od końca lipca zeszłego roku cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo policjanci odebrali 32-latkowi elektronicznie dowód rejestracyjny pojazdu w związku z niewłaściwym stanem technicznym samochodu.
Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych już uprawnień – tak jak w podanym powyżej przypadku – z powodu np. wcześniejszej jazdy w stanie nietrzeźwości, czy też przekroczenia limitu punktów karnych – kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami, którego złamanie jest kolejnym przestępstwem.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  WZNIECIŁ OGNIEŃ W MIESZKANIU

Opublikuj komentarz