Ładowanie
×

Kolejny przestępca drogowy zatrzymany

Policjanci po raz kolejny apelują, a przy okazji mówią stanowcze nie wszystkim kierującym, którzy wsiadają za kierownicę samochodów bez prawa jazdy. Dzisiaj po południu mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę posiadającego już cztery aktywne sądowe zakazy kierowania pojazdami. Od decyzji sądu zależeć będzie kolejna kara za to przestępstwo, ale podejrzany może ostatecznie trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat.

41-letni mieszkaniec Wałbrzycha poruszał się samochodem osobowym bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany około godziny 12:50 na ul. Południowej w Wałbrzychu przez policjantów prewencji drugiego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili, że wyrokami Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2022 i 2023 roku mieszkaniec naszego miasta ma aktywne łacznie do czerwca 2026 roku cztery zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może ostatecznie trafić do więzienia nawet na 5 lat, a sąd dodatkowo zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Krzew konopi indyjskich

Opublikuj komentarz