Ładowanie
×

ŚWIDNICCY POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ

Nocne opady śniegu i niska temperatura spowodowały, że na drogach naszego powiatu w wielu miejscach jest bardzo ślisko. Dlatego świdniccy policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. Dostosujmy prędkość do panujących warunków!

DOSTOSUJMY PRĘDKOŚĆ DO PANUJĄCYCH WARUNKÓW.
Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność. Kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami – im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić wykonując manewry wyprzedzania, wymijania, czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.
Z apelem zwracamy się także do pieszych o zachowanie rozwagi oraz ostrozność. Pamiętajmy by nie przechodzić przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie przebiegać przez nią i nie wchodzić na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.

żródło i fot.

Oficer Prasowy KPP Świdnica

aspirant Magdalena Ząbek

Share this content:

  ZATRZYMANA NA KRADZIEŻY KOSMETYKÓW

Opublikuj komentarz