Ładowanie
×

Aż trzy osoby straciły prawo jazdy

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego właśnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, dbając o bezpieczeństwo użytkowników lokalnych dróg, podczas służby realizują działania związane z tym zagadnieniem. Mundurowi mierzą prędkość przy użyciu ręcznych mierników, ale także wykorzystują do tego wideorejestrator zamontowany w radiowozie nieoznakowanym przeznaczonym dla grupy „Speed”. Tylko w miniony weekend funkcjonariusze zatrzymali kierowcom kolejne trzy prawa jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W sobotę przed godziną 13:00 policjanci ruchu drogowego, wykonujący patrol statyczny na ul. De Gaulle’a w Wałbrzychu, zatrzymali do kontroli drogowej 62-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego kierującego samochodem osobowym, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h na obszarze zabudowanym. Mężczyzna otrzymał mandat karny w kwocie 1,5 tys. złotych i 13 punktów karnych. Policjanci odebrali mu także prawo jazdy za pokwitowaniem.
W niedzielę po godzinie 18:30 patrol z grupy “Speed” zarejestrował przy użyciu wideorejestratora prędkość kierującego samochodem osobowym, który na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu, dokładnie na przejściu dla pieszych, poruszał się pojazdem z prędkością 101 km/h, czyli miał na liczniku o 51 km/h więcej niż dopuszczalna na tym odcinku prędkość. 26-letni mieszkaniec Mieroszowa pożegnał się na najbliższy czas z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów. Otrzymał mandat karny w kwocie 1,5 tysiąca złotych i 13 punktów karnych.
Nie minęły dwie godziny, a ten sam patrol na ul. Kolejowej w Wałbrzychu skontrolował jeszcze kolejnego kierującego samochodem osobowym, który jechał ze znaczną prędkością na obszarze zabudowanym. 34-latek przekroczył prędkość o 54 km/h. Tym samym i on utracił prawo jazdy. Policyjne czynności zakończyły się w stosunku do wałbrzyszanina mandatem karnym w kwocie 1,5 tys. i 13 punktów karnych.
Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie 2,5 tysiąca złotych, a nawet do 5 tysięcy złotych, w przypadku tzw. recydywy drogowej. Kierującemu naliczane są także punkty karne.

Źródło i fot.

  Swoją złość wyładował na drzwiach

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

Opublikuj komentarz