Ładowanie
×

Ferie w Wałbrzychu – co? gdzie? kiedy?

 
Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne AQUA ZDRÓJ
– dwa turnusy półkolonii dla dzieci w wielu 7 – 13 lat ( 15-19.01 oraz 22-26.01), w ramach których zapewniamy zabawy na obiekcie Aqua Zdrój Wałbrzych, zajęcia na basenie i hali sportowej, zajęcia plastyczne, warsztaty astronomiczne oraz chemiczne w SOWA Stara Kopalnia oraz wyjście do kina
– dodatkowo w tym okresie działać będzie obiekt basenowo – saunowy oraz strefa fitness w godz. 6.00 – 21.00
BIBLIOTEKA POD ATLANTAMI
Filia nr 1 z oddziałem dziecięcym
ul. Piłsudskiego 51-53, tel. 74 648-37-41
KręciMY film! – cykl spotkań, podczas których uczestnicy stworzą film techniką poklatkową.
Dodatkowo wiele zabawy, dużo ruchu i ćwiczeń dla umysłu. Na zakończenie ferii odbędzie się pokaz filmu, na który zostaną zaproszeni opiekunowie (rodzice, dziadkowie) i oczywiście młodzi twórcy.
Filia nr 5 z oddziałem dziecięcym
ul. 1 Maja 149
W tym roku jeszcze więcej aktywności i świetnej zabawy! Każdego dnia czeka nas literacka przygoda przy czytaniu wrażeniowym oraz ulubione warsztaty plastyczne. Dodatkowo będziemy rywalizować przy grach planszowych i x-box. Wspólnie rozwiążemy wiele zagadek i tajemnic naszej planety, odwiedzimy również najdalsze zakątki kosmosu… poprzez wszystkie możliwe kanały informacji. Kto wie może to właśnie w naszej filii pierwsze kroki stawia oceanolog, astrofizyk lub astronauta. Dla najbardziej wytrwałych i odważnych biblioteczne karaoke i muzyczne zabawy w każdy piątek!
Multimedialna Filia Biblioteczna
ul. Kasztelańska 7
Uczestnikom ferii proponujemy seanse popularnonaukowe i rozrywkowe. Ponadto dużo czasu spędzonego przy planszówkach i łamigłówkach. A dla relaksu… zajęcia terapeutyczne z wykorzystaniem muzyki.
Uczestnicy: dzieci z klas I-III Na zajęcia obowiązują zapisy.74 640-12-57
Dział Dziecięco-Młodzieżowy
Rynek 9
Igrzyska olimpijskie czas zacząć! Uczestnicy warsztatów poznają fakty i mity o tej najważniejszej w życiu sportowca imprezie. Przedstawione zostaną sylwetki wałbrzyskich olimpijczyków i ich dokonania. Dzieci zdobywać będą punkty w różnych konkurencjach sportowych i bibliotecznych, aby ostatniego dnia stanąć na podium i otrzymać medale. Będzie dużo ruchu, rywalizacji i dobrej zabawy. Na zakończenie ferii odbędzie się Bal Karnawałowy.
Uczestnicy: dzieci z klas I-III Na zajęcia obowiązują zapisy. tel. 74 648-37-07
Każdego dnia będzie dużo zabawy, zajęć ruchowych, konkurencji sportowych, gier stolikowych i rywalizacji przy X-Box. Dla wytchnienia proponujemy seanse filmowe i chwilę odpoczynku przy relaksacyjnej muzyce i książce. Każdy, kto zdecyduje się spędzić Ferie w Bibliotece na pewno nie będzie się nudzić. Zapraszamy do wszystkich działów i filii po lektury na zimowe popołudnia i wieczory.

Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA
Oferta Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA obejmuje warsztaty ceramiczne w Centrum Ceramiki Unikatowej, warsztaty rysunku w Galerii przy ul. Słowackiego 26 oraz prezentacje wystaw czasowych w naszych galeriach.
Zimowe ferie w składzie porcelany” w Centrum Ceramiki Unikatowej to oferta dla grup zorganizowanych, całych rodzin oraz osób indywidualnych.
Oferta dla grup zorganizowanych.
Warsztat zdobniczy. Czas trwania: około 45 min. Ilość: 25 os. Cena: 30 zł/os.
Warsztat zdobniczy umożliwia uczestnikom udekorowanie porcelanowej figurki, która została odlana i wypalona w Centrum Ceramiki Unikatowej, w temperaturze 1200°C. Do zdobienia uczestnicy używać będą specjalnych farby, które nie wymagają dodatkowego procesu wypału. Figurka – słonik, żółwik, ptaszek została wykonana przy użyciu form roboczych pochodzących z Wałbrzyskiej „Porcelany Kristoff”. Po zakończeniu warsztatu unikatowe porcelanowe figurki będą gotowe do zabrania.
Warsztat kalkomanii Czas trwania: 1 godz. Ilość: 25 os. Cena: 30 zł/os.
Uczestnicy poznają jedną z technik zdobienia wyrobów porcelanowych, jaką jest kalkomania. Warsztat rozpoczyna się od zaprojektowania grafiki. Następnie uczestnicy mają do dyspozycji 5 kolorów kalki: czarny, żółty, czerwony, niebieski i zielony. Wycięta kalka stanie się materiałem do stworzenia niepowtarzalnej kompozycji, która nanoszona będzie na porcelanowe talerze lub kubki. Po warsztatach porcelanowe wyroby pozostaną w pracowni Centrum Ceramiki Unikatowej w celu wypalenia – utrwalenia kalki. Prace będą gotowe do odebrania lub wysyłki w ustalonym terminie. Oferta warsztatu skierowana do uczestników w każdym wieku.
Oferta dla osób indywidualnych
Warsztat ceramiczny. Czas trwania: 1,5 godz. Cena: 35 zł/os.
Uczestnicy warsztatów otrzymują glinę szamotową (około 1,5 kg), z której mogą wykonać małą formę rzeźbiarską, kubek, talerzyk itp. Po warsztatach unikatowe wyroby w celu utrwalenia zostaną wypalone w piecu, a gotowa ceramika będzie do odbioru w ustalonym terminie lub dostarczona przesyłką kurierską.
Warsztat „Pracownia ceramika” Czas trwania: 1,5 godz. Cena: 35 zł/os.
Uczestnicy poznają wszystkie etapy tworzenia porcelany użytkowej. Pod czujnym okiem prowadzącego wykonują czynności związane z odlewaniem. Kolejnym etapem będzie pozostawienie prac na kilka minut celem wyschnięcia. Po wyciągnięciu wyrobu z formy, uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób należy przeprowadzić retusz odlanej figurki. Po warsztatach porcelanowe figurki pozostaną w pracowni celem wypalenia w temp. 1230 C. Prace gotowe będą do odbioru w późniejszym terminie.
Warsztaty rysunku w Galerii przy ul. Słowackiego 26.
Warsztaty rysowania zwierząt
Zwierzęta to jeden z najpopularniejszych tematów rysunkowych wśród dzieci i dorosłych. Na
warsztatach poznasz podstawy anatomii i proporcji różnych zwierząt np. psów, kotów, koni
czy ptaków. Nauczysz się w prosty sposób budować ich sylwetki w skomplikowanych pozach.
Daty: 16.01.2024 (wtorek) i 23.01.2023 r. (wtorek)Godzina i miejsce: 10:00, ul. Słowackiego 26Czas trwania: 1,5 h Cena: 30 zł/os. Ilość miejsc: 8 Zapisy: 605-447-931 Wiek: od 6 lat
Perspektywa jednozbiegowa
W trakcie zajęć poznasz podstawy tworzenia przestrzeni w perspektywie jednozbiegowej
oraz teoretyczne wprowadzenie do perspektyw z wieloma punktami zbiegu.
Dowiesz się czym jest horyzont, punkt zbiegu oraz linie zbiegu. Nauczysz się widzieć
przestrzeń w płaskiej powierzchni kartki. Dzięki poznanym umiejętnościom bez problemu
stworzysz rysunek własnego pokoju, alei drzew w parku czy ulicy.
Daty: 16.01.2024 (wtorek) i 23.01.2023 r. (wtorek) Godzina i miejsce: 12:30, ul. Słowackiego 26 Czas trwania: 1,5 h Cena: 30 zł Ilość miejsc: 8 Zapisy: 605-447-931 Wiek: od 11 lat
Rysunek akademicki – studium martwej natury
W trakcie zajęć z rysunku nauczysz się podstaw kompozycji, studium formy, podstaw
perspektywy oraz waloru i światłocienia. Będziesz mógł poczuć się jak student Akademii Sztuk Pięknych.
Daty: 17.01.2024 (środa), 19.01.2024 r. (piątek) i 24.01.2023 r. (środa), 26.01.2024 r. (piątek)
Godzina i miejsce: 11:30, ul. Słowackiego 26 Czas trwania: 1,5 h Cena: 30 zł Ilość miejsc: 7 Zapisy: 605-447-931 Wiek: od 11 lat
Wystawy czasowe w okresie ferii zimowych
Wystawa „KOEGZYSTENCJA” Roberta Jaworskiego w Galerii Sztuki Współczesnej poziom 0 – do 11 lutego 2024
Wystawa poplenerowa „II MIĘDZYNARODOWEGO WAŁBRZYSKIEGO PLENERU CERAMICZNEGO” w Galerii Sztuki Współczesnej poziom -1 – do 11 lutego 2024
Wystawa „KATEDRA” Miłosza Pobiedzińskiego w Galerii przy. ul Słowackiego 26 – do 11 lutego 2024
Wystawa „75 LAT ZPAF – 1947-2022 – NIE/DOSKONAŁY BŁĄD” w Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej – od 2 lutego 2024
Wystawa dedykowana najmłodszym „EKOEKSPERYMENTARIUM” w Małej Galerii Centrum Ceramiki Unikatowej – od 12 stycznia 2024.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Placówki Wsparcia Dziennego mieszczą się w czterech dzielnicach miasta: Śródmieście, Podgórze, Piaskowa Góra i Podzamcze. Podczas ferii zimowych wszystkie czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Dysponujemy 60 miejscami dla dzieci w wieku od 6 do 16 roku życia. Pobyt w Placówce jest dobrowolny i nieodpłatny, a przyjęcie następuje na pisemny wniosek rodziców, wystarczy przyjść i wypełnić stosowne dokumenty. Codziennie, dla każdego dziecka zapewnione jest drugie śniadanie.
W trakcie ferii organizujemy szereg wyjść do instytucji kultury i sportu, takich jak kino, teatr, basen czy filharmonia. W ten sposób rozbudzamy w najmłodszych zainteresowanie kulturą i aktywnością sportową, ucząc różnorodnych form spędzania czasu wolnego. Dzieci skorzystają również z różnego rodzajów warsztatów, np: joga, warsztaty terapii zajęciowej, prace plastyczno – techniczne, zajęcia w bibliotece, dzięki którym nie tylko będą mogły rozwijać swoje zainteresowania ale również zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności. W trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych przez całe ferie będą odbywały się pogadanki rozwijające w dzieciach umiejętności rozróżniania sytuacji bezpiecznych i niebezpiecznych oraz przewidywania konsekwencji ryzykownych zachowań. Zajęcia wzbogacą prelekcje pracowników straży miejskiej i sanepidu. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka odwiedzimy na pewno seniorów w Domach Pomocy Społecznej gdzie dzieci wręczą wykonane na zajęciach upominki. To już stały element naszej całorocznej współpracy ponieważ pragniemy budować system wartości wychowywania dzieci tak, aby były wrażliwe na los osób starszych, umiały dostrzec rolę seniorów w rodzinie i społeczeństwie. W ramach też stałego już wolontariatu w naszych placówkach na pewno odwiedzimy również Schronisko dla bezdomnych zwierząt gdzie wyprowadzimy na spacer kilka psiaków.
Muzyczne Ferie w Filharmonii Sudeckiej
Filharmonia Sudecka im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu zaprasza uczniów szkół podstawowych na Muzyczne Ferie, które odbędą się w dniach 22-26 stycznia 2024 r., w godzinach 10:00-14:00. W ich programie znajdą się:
warsztaty wokalne (prowadzenie: Anna Kupczyńska)
warsztaty rytmiczno-ruchowe (prowadzenie: Sylwia Kapela)
warsztaty perkusyjne (prowadzenie: Marceli Foltan)
Każdy uczestnik ferii weźmie udział we wszystkich rodzajach warsztatów. Ich zakończeniem będzie wspólny występ wszystkich uczestników podczas Koncertu Finałowego, który odbędzie się 26 stycznia 2024 r. o godzinie 18:00 w sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej. Koncert adresowany będzie do szerokiej publiczności, każdy zainteresowany będzie mógł kupić bilet w cenie 5 zł.
Koszt udziału w feriach: 300 zł / osoba. W przypadku rodzeństwa: 500 zł – dwoje dzieci, 600 zł – troje dzieci. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz dostępny na stronie:
https://filharmoniasudecka.pl/muzyczne-ferie-w-filharmonii-sudeckiej/
O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Po otrzymaniu potwierdzenia zakwalifikowania na warsztaty w ciągu 3 dni należy uiścić opłatę za udział.
Szczegółowych informacji o Muzycznych Feriach udziela:
Anna Kupczyńska
anna.kupczynska@filharmoniasudecka.pl tel.: 502 197 473
Muzeum Porcelany w Wałbrzychu
W tym roku zapraszamy Państwa na:
Muzealne warsztaty kreatywne:
 • “Bądź jak Monet. Impresjonizm-stwórz własne dzieło sztuki” – warsztaty malarskie polecane klasom 1-4, podczas których uczestnicy zgłębią tajniki impresjonizmu. Podczas zajęć warsztatowych dzieci będą miały okazję, aby stworzyć własne dzieło sztuki. Zajęcia te połączone są ze zwiedzaniem galerii malarstwa współczesnego i prezentacją multimedialną.
 • “Historia i sztuka kolażu – kolaż jako forma wypowiedzi” – polecane klasom 5-8 i szkołom ponadpodstawowym. Uczestnicy w części warsztatowej stworzą swój autorski kolaż. Warsztaty połączone z prezentacją multimedialną.
Spacery ze sztuką: Spacer Alchemika, Spacer Artysty, Spacer Historyczny
Warsztaty ceramiczne
Oprowadzanie z cyklu “Osobliwe przedmioty i gdzie je znaleźć? W Muzeum Porcelany!” (sobota 27 stycznia, godz. 12.00). Do skorzystania z naszej oferty zapraszamy grupy zorganizowane i osoby indywidualne. Informacje i zapisy: 74 664 60 30 wew. 35
W trakcie ferii zapraszamy również na zwiedzanie naszych wnętrz. Czekamy na Państwa przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 10.00 do 16.00 (w poniedziałki od 12.00). Wejścia na teren ekspozycji odbywają się co 30 minut, ostatnie jest o 15.00.
Rodzinom z dziećmi polecamy wybór ścieżki rodzinnej z naszego audioprzewodnika i zabawę w muzealnych detektywów (planszę z muzealnymi łamigłówkami otrzymacie Państwo w recepcji muzeum). Każdy mały detektyw otrzymuje nagrodę za rozwiązanie łamigłówki.
Zima w Starej Kopalni w Wałbrzychu
Dla osób indywidualnych:
 • Zwiedzanie Starej Kopalni ze specjalną kartą zadań dla najmłodszych turystów wydarzenie biletowane
 • Bilet łączony- zwiedzanie trasy turystycznej z przewodnikiem i SOWA, czyli małe centrum nauki. Wyjątkowe miejsce, które jest obowiązkowym punktem wizyty każdego młodego odkrywcy i naukowca. Znajduje się w nim 18 interaktywnych eksponatów, które w praktyce pokazują działanie przeróżnych sił natury. Dodatkową atrakcją jest strefa, w której każdy odkryje w sobie prawdziwego konstruktora – Majsternia. – wydarzenie biletowane
 • Quest po Starej Kopalni w Wałbrzychu – Górnicza przygoda w Starej Kopalni- dla poszukiwaczy przygód do pobrania bezpłatnie w kawiarni Sztygarówka. – wydarzenie bezpłatne
 • Familijne Fedrowanie – podczas półtoragodzinnego przejścia trasą naziemną i podziemną młodzi adepci sztuki górniczej zmierzą się z zagadkami, rebusami oraz pofedrują prawdziwą górniczą łopatą, a przede wszystkim posłuchają fascynującej opowieści o wałbrzyskim górnictwie. – wydarzenie biletowane, w weekendy
 • Nocne Szychta – zwiedzanie Starej Kopalnia z pracami górniczymi. Tego wieczoru możecie sprawdzić się w roli górników… Roboczy strój, lampa, kask i aparat ucieczkowy – to elementy ekwipunku, który otrzymacie podczas nocnego zwiedzania. Pod czujnym okiem naszych przewodników-górników wyruszycie do podziemi, aby przekonać się jak wyglądają prawdziwe prace górnicze. – wydarzenie biletowane, sobotnie wieczory
 • Koncert Jurand Acoustic Duo – Coolturalna Montownia, wydarzenie biletowane
Półkolonie „Zimowe Wariacje” – niezapomniane wycieczki, kreatywne warsztaty czy też aktywna zabawa na lodowisku i basenie. Zapraszamy na dwa tygodniowe cykle w czasie tegorocznych ferii. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Wydarzenie na zapisy i bilet na cały tydzień.
I TYDZIEŃ PIASKOWA GÓRA – ul. Broniewskiego 65a
 • 15.01 9.00-14.00 WARSZTATY INTEGRACYJNE
 • 16.01 8.00 -14.00 LODOWISKO ŚWIDNICA
 • 17.01 8.00-16.00 WYCIECZKA AUTOKAROWA – ZIELONY WULKAN RZESZÓWEK
 • 18.01 9.00-14.00 BASEN AQUA ZDRÓJ
 • 19.01 9.00-14.00 WARSZTATY – ZIMOWE LAMPIONY
II TYDZIEŃ
STARA KOPALNIA – Wysockiego 29
 • 22.01 9.00 -14.00 WARSZTATY INTEGRACYJNE
 • 23.01 8.00 -14.00 LODOWISKO ŚWIDNICA
 • 24.01 8.00 -16.00 WYCIECZKA AUTOKAROWA – CHROŚNICA, WIOSKA BARWNYCH WĄTKÓW
25.01 9.00 -14.00 BASEN AQUA ZDRÓJ
26.00 8.00 -16.00 ANDRZEJÓWKA – OGNISKO
Dla grup zorganizowanych – biletowane wejście:
 • Szychta Fuksów – czyli pierwsza zmiana młodych górników. Jest to skrócone zwiedzanie trasy turystycznej Starej Kopalni z edukatorem muzealnym, wzbogacone o zagadki, rebusy i lekkie prace górnicze.
 • Zwiedzanie wystawy SOWA – obejmuje samodzielne zwiedzanie interaktywnej, edukacyjnej wystawy w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA stworzonej i wspieranej z inicjatywy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dodatkową atrakcją jest możliwość skorzystania z Majsterni, czyli specjalnie przygotowanych zestawów konstrukcyjnych.
 • Warsztaty konstrukcyjne – są to zajęcia edukacyjne, podczas których zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy będą bawili się świetnie. Uczestnicy zmierzą się z konstrukcyjnymi wyzwaniami, stworzą swoje miasto przyszłości lub zbudują model kopalni. W trakcie dwugodzinnych zajęć będzie również możliwość zwiedzania wystawy SOWA.
 • Warsztat zdobniczy w Centrum Ceramiki Unikatowej – Warsztat zdobniczy umożliwia uczestnikom udekorowanie porcelanowej figurki, która została odlana i wypalona w Centrum Ceramiki Unikatowej, w temperaturze 1200°C. Do zdobienia uczestnicy używać będą specjalnych farby, które nie wymagają dodatkowego procesu wypału. Figurka – słonik, żółwik, ptaszek została wykonana przy użyciu form roboczych pochodzących z Wałbrzyskiej „Porcelany Kristoff”. Po zakończeniu warsztatu unikatowe porcelanowe figurki będą gotowe do zabrania.
 • EkoEksperymentarium to interaktywna wystawa o ekologii, pozwalająca sprawdzić, jak nasze codzienne “małe” czynności mogą wpłynąć korzystnie na środowisko. – Co zrobić, żeby zaoszczędzić aż 700 litrów wody tygodniowo? – Jak zrezygnować z plastiku i dzięki temu zachować w portfelu nawet tysiąc złotych rocznie? – Jak “wyłapywać wampiry energetyczne”, które pożerają prąd? – wejście bezpłatne – w przestrzeniach BWA Wałbrzych (wspólny projekt miasta i instytucji miejskich).
Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” – wydarzenie tylko dla ZPiT:
W okresie ferii zimowych odbędą się warsztaty z regionalistami. Na grupę dziecięcą nałożony zostanie region Śląska Cieszyńskiego. Natomiast grupa młodzieży będzie uczestniczyć w warsztatach z regionu Cieszyn.
FERIE W TEATRZE LALKI I AKTORA W WAŁBRZYCHU
Podczas tegorocznej edycji FERII ZIMOWYCH PRZY BRZECHWY stawiamy na prezentację spektakli teatralnych dla dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia. W feryjnym repertuarze proponujemy zarówno najnowszą dramaturgię, jak i znane i lubiane – klasyczne propozycje.
 • 14.01/ niedziela/ godz. 12:30/ NOSOROŻEC/ 7+
 • 16. 01/ wtorek/ godz. 9:00/ NOSOROŻEC/ 7+
 • 16. 01/ wtorek/ godz. 11:00/ NOSOROŻEC/ 7+
 • 21.01/ niedziela/ godz. 12:30/ DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA/ 4+/ DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 • 23.01/ wtorek/ godz. 9:00/ DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA/ 4+
 • 23.01/ wtorek/ godz. 11:00/ DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA/ 4+
 • 24.01/ środa/ godz. 11:00/ DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA/ 4+
 • 28.01/ niedziela/ godz. 12:30/ ŻABCIA I ROPUCH/ 3+
Podczas ferii zimowych będziemy obchodzić DZIEŃ BABCI I DZIADKA, podczas którego zaprezentujemy spektakl DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA w reż. Katarzyny Hory. Z tej okazji dla wszystkich babć i dziadków mamy bilety w promocyjnej cenie – 22 zł.
BILETY
25 zł/ osoba dorosła, 22 zł/ dziecko
BILETY ON-LINE: BILETY.TEATRLALEK.WALBRZYCH.PL
ZAMEK KSIĄŻ i PALMIARNIA
TAJEMNICZY ZAMEK KSIĄŻ
Na najmłodszych turystów czeka gra terenowa, którą otrzymają podczas zwiedzania zamku z przewodnikiem audioguide. Dzieci znajdą w niej zadania, rebusy i ciekawostki związane z Zamkiem Książ oraz rodziną Hochbergów. To świetna lekcja historii i nauka poprzez zabawę. Każdy młody turysta, który poprawnie rozwiąże zadania z gry terenowej otrzyma nagrodę:)
Termin: 13 stycznia – 25 lutego Ceny: 59 zł/bilet normalny; 49 zł/ bilet ulgowy
Gra terenowa jest wydawana dla dzieci w ramach biletu wstępu do Zamku. Wstęp dla dzieci do 4 lat jest bezpłatny.
ZAMEK KSIĄŻ NOCĄ
NOCNE ZWIEDZANIE FERIE DLA RODZIN Z DZIEĆMI
W tych mroźnych dniach zaplanujcie pełne magii, strachu i… śmiechu przejście po zamku, pełne niebanalnych spotkań z jego mieszkańcami. Zapraszamy odważne rodziny z dziećmi.
Terminy: 13, 19, 20, 27 stycznia oraz 3, 11, 16, 17, 23, 24 lutego. Ceny: 65 zł/dziecko oraz 72 zł/dorosły
NOCNE ZWIEDZANIE FEARie DLA DOROSŁYCH
W te ferie będzie gorąco – przygotujcie się na wieczór pełen paranormalnych spotkań z duchami. Nie zabraknie strasznych książańskich historii oraz dźwięku skrzypiących podłóg w zapomnianych pomieszczeniach, do których wejdziecie. Terminy: 13 ,19, 20, 27 stycznia oraz 3, 11, 23, 24 lutego. Ceny: 74 zł
OGRODY ŚWIATŁA W ZAMKU
To plenerowa trasa zwiedzania wśród świetlnych iluminacji stworzonych z tysięcy światełek. Trasa prowadzi o zmroku przez rozświetlone ogrody Książa, których historia sięga XVIII w. W Ogrodach Światła zobaczymy dekoracje, które nawiązują do historii zamku i zamkowego życia, a wśród nich: postaci na książęcym balu, zamkowe koty, iluminacje na licznych fontannach oraz pojedynek rycerzy. Przepiękne zdjęcia wykonamy zasiadając w świetlistym wagonie Złotego Pociągu lub pozując na tle strasznej wiedźmy i ogromnych pająków!
OGRODY ŚWIATŁA W PALMIARNI
Zwiedzanie zaczyna się na terenie ogrodów Palmiarni, gdzie zobaczymy świecące rybki, żółwia, krokodyla oraz iluminację czterometrowej żyrafy. W rozświetlonym wnętrzu budynku. w otoczeniu egzotycznych roślin zobaczymy iluminacje przedstawiające kolorowe papugi, barwne motyle i ptaki. Atrakcja jest dostępna codziennie na terenie Zamku Książ i Palmiarni.
Termin: otwarte codziennie do 28 stycznia 2024 r. Ceny: 2w1 Ogrody Zamek i Palmiarnia – bilet normalny – 59 zł, bilet ulgowy – 49 zł. Ogrody Zamek – bilet normalny – 39 zł, bilet ulgowy – 33 zł
Ogrody Palmiarnia – bilet normalny – 25 zł; bilet ulgowy – 20 zł
WAŁBRZYSKA PALMIARNIA
GRA TERENOWA „EGZOTYCZNE PODRÓŻE”
Podczas zwiedzania dzieci otrzymają grę terenową z zagadkami, które pozwolą im odkryć nasz zimowy ogród. To doskonała propozycja na spędzenie zimowych dni w wałbrzyskich tropikach, gdzie króluje egzotyczna roślinność i… gromadka uroczych lemurów. TERMIN: od 13 STYCZNIA. CENY: 19 zł/ bilet ulgowy, 25 zł/ bilet normalny
WALENTYNKI W ZAMKU KSIĄŻ
KOLACJA DEGUSTACYJNA Termin: 14 lutego Ceny: 350 zł/osoba; 600 zł/para
NOCNE ZWIEDZANIE MIŁOŚĆ AŻ PO GRÓB
Czy Wasza miłość to miłość aż po grób? Przekonajmy się podczas szalonej podróży przez nawiedzony Zamek Książ! Gwarantujemy, że będzie “straaasznie”… romantycznie.
Terminy: 14, 16, 17 lutego. Ceny: 74 zł
W tym roku Zamek Książ odwiedzą młodzi czarodzieje. W terminie 21-27 stycznia dzieci wezmą udział w zimowisku Quatronum.

 

  Chałubińskiego w remoncie

źródło i fot. um.walbrzych.pl

Share this content:

Opublikuj komentarz