Ładowanie
×

Walczą z przestępczością narkotykową

W miniony długi sylwestrowy weekend policjanci z naszego miasta oraz ci z powiatu wałbrzyskiego zatrzymali trzy osoby, które posiadały przy sobie lub w miejscu zamieszkania środki odurzające, bądź psychotropowe. Za przestępstwa narkotykowe dwóch dorosłych podejrzanych może teraz trafić za karty więzienia na najbliższe 3 lata. O losie nieletniego zadecyduje natomiast sąd rodzinny. Funkcjonariusze kolejny już raz narkotykom mówią stanowcze nie i przypominają, że prowadzą codzienne działania w celu zwalczania tego rodzaju przestępczości.

W piątkowy wieczór – po godzinie 17:00 – policjanci ogniwa wywiadowczego przeprowadzili kontrolę rejonu galerii handlowej na Sobięcinie, gdzie między innymi wylegitymowali 14-latka. Przy nastolatku mundurowi znaleźli niewielki ilości zielonego suszu roślinnego. Badanie u technika kryminalistyki wykazało, że młody wałbrzyszanin był w posiadaniu marihuany. Podczas czynności procesowych z udziałem prawnego opiekuna przyznał się do popełnionego czynu. O jego losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.
W sobotę po godzinie 14:30 policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie otrzymali zgłoszenie o awanturującym się w rejonie jednego ze sklepów w tej miejscowości mężczyźnie. W trakcie czynności funkcjonariusze skontrolowali go pod kątem posiadania substancji zabronionych prawem. W toku kontroli osobistej znaleźli przy 28-letnim mieroszowianinie niewielkie ilości białego proszku. Podczas wykonanego testu potwierdziło się, że były to środki psychotropowe w postaci amfetaminy. O losie zatrzymanego mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Na podstawie Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
W sylwestrową niedzielę około godziny 20:00 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedno z mieszkań na Białym Kamieniu. To właśnie tam mundurowi zatrzymali 30-latka. W tym przypadku okazało się, że mieszkaniec Wałbrzycha posiadał ukryte w jednym z pomieszczeń większe ilości białego proszku. Tester narkotykowy wykazał, że również była to amfetamina, z której można było wykonać blisko 170 porcji handlowych tych narkotyków. Mężczyzna kolejne godziny spędził w jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie. W poniedziałkowy poranek usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych. I on teraz może trafić za kraty więzienia na 3 lata, ale o tym zadecyduje już sąd.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  PŁACILI FAŁSZYWYMI BANKNOTAMI

Share this content:

Opublikuj komentarz