Ładowanie
×

POLICJANT URATOWAŁ 4-LETNIE DZIECKO

Policjant w każdych okolicznościach musi być gotowy do skutecznego niesienia pomocy. Tak jak funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, który słysząc wołającą o pomoc kobietę z dzieckiem na rękach, natychmiast pobiegł w jej kierunku. Jego opanowanie oraz wiedza w zakresie pierwszej pomocy medycznej najprawdopodobniej uratowała życie dziecka.

W sytuacji zagrożenia liczy się natychmiastowa reakcja, opanowanie i fachowa pomoc, dlatego policjanci już na etapie kursu podstawowego, a potem w trakcie kolejnych lat służby uczestniczą w doskonaleniu zawodowym z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. O tym jak przydatna jest to wiedza i umiejętności z tego zakresu potwierdza sytuacja, której stawił czoło sierż. Rafał Bolek z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.
Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 14:00 na ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu. Sierż. Rafał Bolek z wałbrzyskiej komendy zmierzając na służbę, gdy wsiadał do samochodu usłyszał wołanie o pomoc. Zauważył kobietę, która trzymając małe dziecko na rękach biegnie do pobliskiej apteki. Funkcjonariusz nie zawahał się ani sekundy. Wbiegł do placówki, gdzie zrozpaczona kobieta prosiła o pomoc. Okazało się, że 4-latek dostał ataku epilepsji. Chłopiec był siny i przestał oddychać. Policjant podjął natychmiastową akcję ratowania życia malucha. Zachowując zimną krew, zaczął udzielać dziecku pierwszej pomocy.
Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Policjant nieprzerwanie prowadził reanimację dziecka. Dzięki temu chłopiec zaczął oddychać. Chwilę później był już na rękach swojej mamy i razem zostali przewiezieni karetką do szpitala, gdzie otrzymał fachową pomoc, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Jego opanowanie oraz wiedza w zakresie pierwszej pomocy medycznej najprawdopodobniej uratowała życie dziecka. Dzięki dotychczasowym szkoleniom funkcjonariusz doskonale wiedział w jaki sposób udzielić pomocy małemu chłopcu.
Sierż. Rafał Bolek sam jako niezwykle skromny uważa, że „nic wielkiego nie zrobił, to było działanie bezwarunkowe i odruchowe”, dając tym samym dowód swojej bezinteresowności i wypełnianiu roty przysięgi policyjnej, której częścią jest ratowanie życia i zdrowia innego człowieka.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  Zderzenie dwóch samochodów osobowych

Share this content:

Opublikuj komentarz