Ładowanie
×

Kompletnie pijana za kółkiem

Została zatrzymana do kontroli drogowej za przekroczenie na obszarze zabudowanym dozwolonej przepisami prędkości, ale to był dopiero początek jej problemów, gdyż szybko okazało się, że 40-latka jest kompletnie pijana, a prowadzony przez kobietę pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Kontrola drogowa, poza mandatem karnym, zakończyła się więc dla wałbrzyszanki odebraniem jej przez policjantów prawa jazdy oraz dodatkowo dowodu rejestracyjnego.

Dzisiaj przed godziną 11:00 na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu policyjni motocykliści z grupy „Speed” w rejonie przejścia dla pieszych zatrzymali kierującą samochodem osobowym kobietę do kontroli drogowej w związku z przekroczeniem przez nią dozwolonej przepisami prędkości o ponad 35 km/h. Ta kontrola miała zakończyć się dla mieszkanki naszego miasta mandatem karnym w kwocie 900 złotych i dziewięcioma punktami karnymi, ale okazało się, że konsekwencje prawne dla kobiety będą dużo poważniejsze.

A wszystko przez to, że mieszkanka Wałbrzycha była pijana i postanowił wsiąść za kierownicę samochodu osobowego i wyjechać na drogę. Podczas wykonywanych czynności mundurowi wyczuli od 40-latki woń alkoholu, dlatego postanowili ją przebadać. Wynik niestety potwierdził, że wałbrzyszanka znajduje się w stanie nietrzeźwości. Kobieta wydmuchała 1,09 promila alkoholu. Samochodem dalej nie pojechała, utraciła uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu w związku z brakiem aktualnych badań technicznych.

Przypominamy po raz kolejny, że nieodpowiedzialni nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną. Jako policjanci kolejny raz mówimy stanowcze nie takiemu zachowaniu na drogach, które może się przecież zakończyć poważnym wypadkiem.

źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  45-latek miał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Opublikuj komentarz