Ładowanie
×

30-LATKA PŁACIŁA FAŁSZYWYMI BANKNOTAMI

W miniony poniedziałek wałbrzyscy policjanci zatrzymali 30-letnią wałbrzyszankę, podejrzaną o dwukrotnie wprowadzenie w obieg fałszywych banknotów o nominałach 100 i 200 złotych. Dodatkowo funkcjonariusze w miejscu zamieszkania kobiety ujawnili niewielkie ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi jej nawet do 10 lat więzienia.

14 listopada br. funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali informację o ujawnieniu fałszywych pieniędzy. Do zdarzenia doszło na terenie naszego miasta. Zgłoszenie dotyczyło zapłaty podrobionym banknotem o nominale 100 złotych taksówkarzowi, który dostarczył we wskazane miejsce zakupy. Były to godziny wieczorne, dlatego mężczyzna dopiero na drugi dzień zorientował się, że otrzymał podrobione pieniądze.
W tym samym dniu, tym razem na Komisariacie Policji II w Wałbrzychu zgłosiła się właścicielka jednego ze sklepów znajdujących się w centrum miasta. Kobieta poinformowała mundurowych, że jedna z klientek zrobiła u niej zakupy i zapłaciła banknotem o nominale 200 złotych. Pokrzywdzona nie zwróciła uwagi, że jest to fałszywka. Dopiero po kilkunastu minutach zauważyła, że banknot, który otrzymała od kobiety, jest imitacją z napisem “souvenir”.
Sprawami zajęli się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wałbrzyskiej komendy oraz drugiego komisariatu. Funkcjonariusze szybko zdobyli informacje wskazujące na konkretną osobę mogącą mieć związek z tymi dwoma zdarzeniami.
W miniony poniedziałek w godzinach popołudniowych stróże prawa zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Okazała się nim 30-letnia wałbrzyszanka. Na tym kłopoty kobiety się nie skończyły. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanej wałbrzyscy policjanci ujawnili niewielkie ilości środków psychotropowych w postaci metamfetaminy.
Wczoraj 30-latka usłyszała trzy zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył wprowadzenia do obrotu łącznie 1 banknotu o nominale 100 złotych, posiadających cechy podrobienia. W drugim przypadku kobieta odpowie za oszustwo, wprowadzając w błąd pracownika sklepu co do autentyczności banknotu o nominale 200 złotych, będącego reprodukcją do celów rekwizytowych. Trzeci zarzut dotyczył posiadania narkotyków. Podejrzanej grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Prokurator zastosował wobec 30-latki środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

źródło i fot.
Zespół Komunikacji Społeczne
Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

  ZATRZYMANY Z OBOWIĄZUJĄCYM ZAKAZEM KIEROWANIA

Share this content:

Opublikuj komentarz