Ładowanie
×

Olgierd Łukaszewicz odwiedzi Wałbrzych!

 Znany aktor pojawi się w Starej Kopalni. Odtwórca roli Albercika w „Seksmisji” czyJasia w „Perle w koronie” będzie gościem bezpłatnego spotkania połączonego z pokazem wspomnianej „Perły w koronie”. To jedno z wielu wydarzeń przygotowanych w ramach tegorocznego Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka, który już w piątek rozpocznie się w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Górnicze święto potrwa do niedzieli.

Bezpłatny pokaz filmu „Perła w koronie” i spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem zaplanowano w sobotę 2 grudnia o godzinie 17.oo w sali tanecznej w budynku Łaźni na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu.
Łukaszewicz to aktor filmowy i teatralny, ale także działacz kulturalny i społeczny. Pojawił się w kilkudziesięciu produkcjach, a na swoim koncie ma między innymi Nagrodę imienia Zbyszka Cybulskiego za wybitne osiągnięcia aktorskie.
Wybór „Perły w koronie” nie jest przypadkowy. Produkcja wyreżyserowana przez Kazimierza Kutza opowiada o górnikach, a dokładnie o górnikach strajkujących przeciwko zamknięciu należącej do niemieckich przedsiębiorców kopalni węgla kamiennego w polskiej części Górnego Śląska w latach trzydziestych ubiegłego wieku.
Po bezpłatnym seansie będzie można porozmawiać ze znanym i uznanym aktorem czy zdobyć autograf.
Pełen program wydarzeń przygotowanych w ramach tegorocznego Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka, organizowanego przez Starą Kopalnie w Wałbrzychu znajduje się na www.starakopalnia.pl.

źródło i fot. Stara Kopalnia

Share this content:

  Recenzja: "Nosorożec"

Opublikuj komentarz