Ładowanie
×

59-latek bez uprawnień do kierowania

Poruszał się jedną z głównych ulic Wałbrzycha nie posiadając stosownych uprawnień do kierowania samochodem, miał natomiast sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jechał przez Nowe Miasto i szybko trafił w ręce wałbrzyskich policjantów. 59-latek za popełniony czyn stanie teraz przed sądem. Kolejny raz funkcjonariusze przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które łamią sądowe zakazy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z wałbrzyskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

59-letni mieszkaniec Wałbrzycha poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 7:00 na ul. 11 listopada w Wałbrzychu przez policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2022 roku mieszkaniec naszego miasta ma obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  ODZYSKALI PRZYWŁASZCZONY PRZEZ 50-LATKĘ SAMOCHÓD

Opublikuj komentarz