Ładowanie
×

MIAŁ WYDANY SĄDOWY ZAKAZ

63-letniego kierującego z sądowym zakazem kierowania pojazdami zatrzymali dzisiaj po południu wałbrzyscy policjanci. Kolejny raz funkcjonariusze przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy i apelują o przekazywanie informacji o przestępcach drogowych w celu wyeliminowania ich z wałbrzyskich ulic. To właśnie oni mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tym razem to 63-letni mieszkaniec naszego miasta poruszał się samochodem dostawczym bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek po godzinie 13:00 na ul. Gwarków w Wałbrzychu przez policjantów ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z tego roku mieszkaniec naszego miasta ma obowiązujący zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi od czerwca tego roku do czerwca 2025 roku.
Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i zapowiadamy codzienne działania mające na celu eliminowanie z dróg przestępców „za kółkiem”.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  POLICJANCI KONTROLUJĄ AUTOKARY

Opublikuj komentarz