Ładowanie
×

„ZIMA 2023/2024” JUŻ TRWA – Policja apeluje o współpracę

Astronomiczna zima już za blisko miesiąc. Już teraz jednak, szczególnie w porze nocnej, temperatura oscyluje w okolicy 0 stopni Celsjusza. To stwarza potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku oraz tych samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy szczególnie osób nietrzeźwych, przebywających w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Policjanci prowadzący tegoroczną akcję ZIMA 2023/2024 praktycznie codziennie sprawdzają miejsca, w których mogą grupować się osoby potrzebujące pomocy. W przypadku napotkania kierują do placówek pomocowych. Oczywiście prosimy także mieszkańców o każdy sygnał, w przypadku zauważenia w porze nocnej osoby narażonej na wychłodzenie i potrzebującej pomocy.

Policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego w ramach akcji „Zima 2023/2024” prowadzą działania ukierunkowane na pomoc osobom bezradnym życiowo. Funkcjonariusze w ramach patroli praktycznie codziennie sprawdzają, czy w ich rejonie służbowym – na dworcach, ławkach, przystankach, czy też w nieogrzewanych altankach ogrodowych – przy ujemnych temperaturach nie przebywają osoby narażone na wyziębienie.
Zimą bardzo łatwo o tragiczne w skutkach zdarzenie. Dlatego jak co roku przypominamy po raz kolejny i zwracamy się do mieszkańców o wsparcie naszych działań. Apelujemy o informowanie o każdej zauważonej osobie, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Być może nasza pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia. Informacje można przekazywać na numer telefonu alarmowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.
Przypominamy, że informację o grupowaniu się osób bezdomnych wymagających pomocy można zgłaszać również poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Działania oczywiście mają charakter pomocowy, a na celu przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z utratą życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych życiowo. Poniżej w tekście przedstawiamy wykaz placówek pomocowych, które pomagają bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki na terenie naszego miasta.

Miejsca noclegowe:

Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn – Wałbrzych ul. Pocztowa 22, tel. 74-847-82-48, tel. całodobowy 74-847-81-26.
Schronisko dla Bezdomnych Kobiet – Wałbrzych ul. Ogrodowa 2a, tel. 74-840-57-72, tel. całodobowy 785-789-842.
Ogrzewalnia dla Bezdomnych – czynna w godz. 19:00 – 7:00, Wałbrzych ul. Beethovena 1a, tel. 883-375-775.
Stowarzyszanie MONAR-MARKOT – Schronisko dla Osób Bezdomnych, Wałbrzych ul. Moniuszki 109, tel. 74-842-10-06.

źródło i fot.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Na "Starej" wyremontują mieszkania

Opublikuj komentarz