Ładowanie
×

6 milionów dofinansowania dla Głuszycy!

Łącząc siły z Czeskim partnerem, otrzymaliśmy ponad 6 milionów dofinansowania. Z przyjemnością informujemy o kolejnej dotacji, jaką otrzymała Gmina Głuszyca. Wspólnie z naszym Czeskim partnerem — Województwem Pardubickim wystąpiliśmy o dofinansowanie dla projektu pod nazwą „Poznajemy fortyfikacje graniczne”. W naszej części projektu przedstawiliśmy plan modernizacji Podziemnego Miasta Osówka. – czytamy w oficjalnym komunikacie Gminy Głuszyca.

Wśród wymienionych w projekcie zadań z zakresu oszczędności i ekologii znalazł się montaż paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła typu powietrze-woda, budowa nowoczesnej sieci wodociągowej wykorzystującej w sanitariatach wodę ze zbiorników retencyjnych.
Dla odwiedzających Osówkę pojawi się kilka bardzo atrakcyjnych nowości takich jak tablice interaktywne, ławki z odgłosami zwierząt występujących na naszych terenach, nowa ścieżka edukacyjna. Powstanie także zadaszone miejsce na ognisko, zmodernizowana zostanie nawierzchnia trasy pieszo rowerowej prowadzącej od budynku kas do wejścia do podziemi, modernizacji poddane również będą miejsca postojowe. Przygotowane zostaną zaktualizowane papierowe plany obiektu Podziemnego Miasta Osówka, a także audio materiały na smartfony i audioprzewodniki. Wszystko to w języku polskim, czeskim i angielskim. Możemy śmiało powiedzieć, że kompleks Osówka to atrakcja turystyczna na skalę międzynarodową, więc należy przygotować się na przyjęcie coraz większej grupy odwiedzających spoza naszego kraju i sprawić, aby odwiedziny były dla nich jak najbardziej przystępne.
W budżecie znajdą się również środki na szeroko zakrojone działania marketingowe, wyjazdy na targi, nowe materiały reklamowe, działania w prasie, organizacja promocyjnych spotkań dla przedstawicieli obu państw. Bez dwóch zdań, chociaż Podziemne Miasto Osówka jest obiektem historycznym, to podąża z biegiem czasu, proponowane atrakcje podlegają ciągłej ewaluacji, aby przyciągnąć coraz to bardziej wymagających odwiedzających oraz dopasować się do potrzeb kolejnych pokoleń, dla których wersje na telefon czy interaktywne ścieżki to must-have.
Jak wspominaliśmy, jako partnerzy otrzymaliśmy do podziału, ponad milion trzysta tysięcy EUR dofinansowania co stanowi 80% wartości całego zadania. Burmistrz Głuszycy Roman Głód już dawno mówił o tym, że należy łączyć siły, wyszukiwać partnerów biznesowych- razem możemy więcej! Pozyskane pieniądze pochodzą ze środków Unii Europejskiej program Interreg Czechy-Polska 2021-2027.
– podaje komunikat głuszyckiego samorządu.

źródło i fot. gluszyca.pl

  Rewitalizacja skweru

Share this content:

Opublikuj komentarz