Ładowanie
×

Policja walczy z narkotykami

Większe ilości narkotyków w postaci marihuany i mniejsze amfetaminy ujawnili w piątkowy wieczór wałbrzyscy policjanci pierwszego komisariatu. Z zabezpieczonych środków odurzających i psychotropowych można było wykonać ponad 500 porcji handlowych tych narkotyków. 28-latek decyzją prokuratury objęty został dozorem policyjnym. W niedzielny wieczór natomiast głuszyccy i boguszowscy policjanci zatrzymali za posiadanie marihuany dwie kolejne osoby – 17 i 22-latka. Najstarszemu z podejrzanych, który posiadał znaczne ilości zabronionego prawem suszu roślinnego, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dwójka pozostałych zatrzymanych za przestępstwo narkotykowe może spędzić za kratami więzienia 3 lata. Wszyscy odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci pierwszego komisariatu w miniony piątek odwiedzili jeden z budynków na Piaskowej Górze, gdzie zastali 28-letniego mieszkańca naszego miasta, który posiadał przy sobie mniejsze ilości narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy. Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności odwiedzili mieszkanie zajmowane przez mężczyznę. Tam przystąpili do przeszukania pomieszczeń i znaleźli spory woreczek foliowy w zielonym suszem roślinnym. Z zabezpieczonych środków odurzających i psychotropowych łącznie można było wykonać ponad 500 porcji handlowych tych narkotyków. Wałbrzyszanin został zatrzymany i kolejne godziny spędził za kratami jednej z cel. W sobotę został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut, a prokurator za posiadanie znacznej ilości narkotyków zastosował w stosunku do 28-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

W wyniku realizacji informacji własnych w niedzielny wieczór – przed godziną 20:00 – policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy sprawdzili czy idący jedną z ulic Jedliny-Zdroju 17-latek nie posiada substancji zabronionych prawem. Przy nim mundurowi znaleźli i zabezpieczyli mniejsze ilości marihuany, dlatego młody mężczyzna noc spędził w policyjnej cali. Nastolatek dzisiaj usłyszy zarzut posiadania narkotyków.
Do podobnej interwencji doszło dwie godziny później na terenie Boguszowa-Gorc, gdzie miejscowi policjanci ujawnili przy 22-latku zawiniątko z zielonym suszem, który – jak potwierdził test u technika kryminalistyki – również okazał się marihuaną. I on noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a dzisiaj podczas dalszych czynności procesowych usłyszy zarzut posiadania środków odurzających.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  Trzech zatrzymanych

Share this content:

Opublikuj komentarz