Ładowanie
×

SERIA ZATRZYMAŃ

Łącznie jedenaście osób zostało zatrzymanych przez wałbrzyskich policjantów w ostatnich dniach za różnego rodzaju przestępstwa narkotykowe. Największy sukces w zwalczaniu tego procederu odnotowali funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy, którzy w piątkowy wieczór na terenie Starych Bogaczowic zlikwidowali sporą domową plantację konopi indyjskich oraz zabezpieczyli ponad 10 kg suszu roślinnego w postaci marihuany. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty. Grozi im od trzech do dziesięciu lat pozbawienia wolności, w zależności od rodzaju popełnionego czynu.

Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek przed godziną 17:00. Wtedy to dzielnicowi pierwszego komisariatu na terenie Piaskowej Góry przy 45-letni mężczyźnie znaleźli zielony susz roślinny. Badanie wykonane u technika kryminalistyki wykazało, że była to marihuana. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat trzech.
Praktycznie w tym samym momencie inni dzielnicowi tej samej jednostki odwiedzili Podzamcze, gdzie w ich ręce wpadła 26-latka, która przy sobie miała środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Podczas przeszukania mieszkania zajmowanego przez kobietę policjanci dodatkowo zabezpieczyli także zielony susz roślinny. Tester wykazał, że była to marihuana. I tej kobiecie grozi teraz trzyletni pobyt w więzieniu.
Nie minęła godzina w policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy, wsparci o funkcjonariuszy ogniwa wywiadowców, realizując zebrane przez siebie informacje operacyjne zatrzymali w Starych Bogaczowicach trzy osoby. 47-latka i 51-latek na terenie jednej z posesji w tej miejscowości mieli przygotowaną profesjonalną plantację pod uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze znaleźli tam ponad 10 kg marihuany oraz zabezpieczyli łącznie 54 krzewy w różnych fazach wzrostu. Pomieszczenia wyposażone zostały w profesjonalne oświetlenie oraz wentylatory i namioty. Sprzęt został w całości zdemontowany i zabezpieczony przez śledczych, tak samo jak telefony, którymi posługiwali się podejrzani.
Trzecią z zatrzymanych przez kryminalnych w Starych Bogaczowicach na gorącym uczynku przestępstwa osobą był 46-latek, który przyjechał do miejsca zamieszkania dwojga pozostałych podejrzanych po odbiór zielonego suszu. W momencie zatrzymania miał ze sobą ponad 1250 porcji handlowych marihuany.
Teraz całej trójce za przestępstwa narkotykowe grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 46-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, a 47-latka i 51-latek dodatkowo za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, nielegalną uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie przyrządów służących do wyrabiania narkotyków.
To nie był jednak koniec piątkowych zatrzymań. Przed godziną 21:00 ponownie na terenie Podzamcza wpadł 18-latek. Przy młodym mężczyźnie policjanci prewencji pierwszego komisariatu znaleźli niewielkie ilości marihuany, ale podczas przeszukania mieszkania na Podgórzu zabezpieczyli słoik, w którym znajdowało się dużo więcej suszu roślinnego. Można było z niego łącznie wykonać blisko 200 porcji handlowych tych narkotyków. Nastolatek usłyszał zarzut i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.
Kolejny mężczyzna wpadł godziną później. Po godzinie 22:00 policjanci prewencji patrolowali centrum Wałbrzycha i zauważyli dziwnie zachowującego się mężczyznę. Podczas kontroli osobistej mundurowi znaleźli przy 28-latku środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Wałbrzyszanin noc również spędził w policyjnej celi, a rano usłyszał zarzut posiadania narkotyków. I on może teraz trafić za kraty więzienia na trzy lata.
Szósta tego typu interwencja miała miejsce w minioną sobotę w godzinach wieczornych ponownie w centrum miasta. Funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy w wyniku realizacji informacji własnych odwiedzili jedno z mieszkań w Śródmieściu i zatrzymali tam 46-letniego mieszkańca naszego miasta. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli w jednym z pokoi i zabezpieczyli blisko 500 porcji handlowych marihuany, a także wiadro z posadzonymi 30 niewielkimi krzewami konopi indyjskich. W trakcie dalszych czynności mężczyzna ostatecznie usłyszał dwa zarzuty – posiadania narkotyków oraz nielegalnej uprawy konopi indyjskich Teraz za popełnione przestępstwa wałbrzyszanin może trafić za kraty więzienia na trzy lata.
Na tym jednak policyjne działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej się nie skończyły. We wtorkowy wieczór dzielnicowi pierwszego komisariatu odwiedzili mieszkanie na Piaskowej Górze, gdzie w ich ręce wpadło dwóch mężczyzn. Przy 29, a także 32-latku policjanci znaleźli amfetaminę i marihuanę. Obaj wałbrzyszanie noc spędzili w policyjnej celi i w środę przed południem usłyszą zarzuty. Grozi im trzyletni pobyt w więzieniu. Ponadto starszy z mężczyzn był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, gdyż został już skazany za przestępstwa narkotykowe i najbliższe sześć miesięcy spędzi w więzieniu. Dzisiaj wałbrzyszanin zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy.
Do ostatniego z zatrzymań doszło praktycznie w tym samym czasie na Poniatowie, gdzie przed godziną 21:00 w ręce mundurowych wpadł 22-latek, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Za przestępstwo narkotykowe i on odpowie przed sądem. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

źródło i fot.

  Na obszarze zabudowanym ponad 100 km/h

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

Opublikuj komentarz