Ładowanie
×

Wernisaż wystawy „Oddychając górami”

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad trzydzieści fotografii prezentujących górskie krajobrazy. Zdjęcia wykonane zostały w Tatrach Słowackich. Nie zabraknie także fotografii z Tatr po polskiej stronie granicy. Na wernisaż wystawy zapraszamy 21 października do Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.oo. Wstęp jest bezpłatny. – czytamy w komunikacie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Na wystawie zobaczymy zdjęcia wykonane w większości w Tatrach Słowackich w trakcie wycieczek: z Hrebienioka do chaty Téryho (najwyżej położone schronisko całoroczne w Tatrach) oraz z Hrebienioka do Zbójnickiej Chaty i dalej na Rohatkę i Polski Grzebień z zejściem do Doliny Wielickiej, a także z Chaty pod z Soliskiem w kierunku Bystrego Sedla (zejście Doliną Młynicką do Strbskiego Plesa). Ponadto kilka zdjęć zostało wykonanych w popularnym miejscu polskich Tatr, tj. na polanie Kalatówki i Kasprowym Wierchu.

Wystawa była prezentowana w czerwcu 2022 r. w Tarnowie w ramach projektu „Wernisaże dzień po dniu” OtwARTej Pracowni Fotograficznej Tarnowskiego Centrum Kultury, w której pracach od 2018 r. uczestniczą tarnowscy fotograficy.

Wernisaż wystawy „Oddychając górami”. W podróż po Tatrach zabierze nas Krzysztof Madej

Autor zdjęć Krzysztof Madej jest wieloletnim pracownikiem samorządowym, członkiem Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz od 50 lat PTTK, Oddziału Ziemi Tarnowskiej. Oddział ten w 2024 r. będzie obchodził rocznicę 100-lecia działalności programowej, liczonej od chwili zawiązania się w Tarnowie Oddziału PTTK.

Od lat fotografuje, w szczególności w górach jednocześnie uczestnicząc w ich poznawaniu (od 1976 r. przodownik turystyki górskiej PTTK na Beskidy Zachodnie) oraz dokumentowaniu piękna otaczającej przyrody. Uczestniczy w wystawach fotografii krajobrazowej indywidualnych i zbiorowych. Od bieżącego roku pełni funkcję instruktora fotografii krajoznawczej PTTK. – podaje WOK Wałbrzych.

źródło i fot. wok.walbrzych.pl

Share this content:

  PO PROSTU ŻYJ - koncert

Opublikuj komentarz