Ładowanie
×

Dwóch poszukiwanych

Dwóch kolejnych poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości mężczyzn trafiło w miniony weekend w ręce wałbrzyskich i głuszyckich policjantów. Pierwszy z nich nie wpłacił na konto sądu zasądzonej grzywny za popełnione przestępstwo skarbowe, drugi natomiast uciekał od odpowiedzialności, a został skazany na karę więzienia za kierowanie stosunku do innych osób gróźb karalnych.

W piątek około godziny 16:00 dzielnicowi drugiego komisariatu udali się na ul. Niepodległości w Wałbrzychu, gdzie według ich informacji miała przebywać osoba poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości. W trakcie legitymowania szybko potwierdziło się, że 39-letni wałbrzyszanin wyrokiem Sądu Rejonowego w Świdnicy został skazany na karę 3 tysięcy złotych grzywny za przestępstwo skarbowe, jednak do czasu zatrzymania nie wpłacił określonej kwoty na konto sądu. Gdyby tego nie zrobił bezpośrednio po zatrzymaniu, trafiłby na kilka miesięcy do więzienia. Po dokonaniu opłaty został jednak ostatecznie przez mundurowych zwolniony do miejsca zamieszkania.

W sobotę po godzinie 16:30 policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy, realizując zebrane w sprawie informacje, udali się na ul. Kościuszki do Walimia, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna był poszukiwany celem osadzenia w więzieniu na najbliższy rok i cztery miesiące, po tym jak został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za kierowanie gróźb karalnych w stosunku do innych osób. Skazany weekend spędził w policyjnej celi. Dzisiaj o poranku został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi do wyznaczonego zakładu karnego.

 

źródło i fot.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  kolejna osoba straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Opublikuj komentarz