Ładowanie
×

Kobieta wydmuchała ponad 1,5 promila

Policjanci z Boguszowa-Gorc oraz z Wałbrzycha wczoraj zatrzymali dwie osoby, które poruszały się pojazdami na „podwójnym gazie”. Kierujący rowerem jechał przez Unisław Śląski w stanie po użyciu alkoholu, a kobieta jadąca samochodem osobowym wydmuchała ponad 1,5 promila alkoholu i w tym przypadku pożegnała się na dłużej z prawem jazdy. Przypominamy, że za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Nietrzeźwi rowerzyści muszą się liczyć z mandatem karnym w kwocie nawet 2,5 tysiąca złotych, bądź skierowaniem sprawy do sądu.

Pierwszy z kierujących – jadący rowerem – trafił w ręce policjantów Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w Unisławiu Śląskim w gminie Mieroszów wczoraj przed godziną 11:00. 68-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał w wydychanym powietrzu 0,47 promila alkoholu jadąc po drodze publicznej. Mężczyzna za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym ostatecznie nie otrzymał mandatu karnego, a mundurowi sporządzili dokumentację do sądu, który zadecyduje o rodzaju kary dla 68-latka.

W środę późnym wieczorem – około 23:30 – funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy patrolowali natomiast dzielnicę Szczawienko i ich uwagę wzbudziła kierująca jadąca niepewnie ul. Uczniowską. Zatrzymana do kontroli drogowej 44-letnia mieszkanka Świebodzic niestety była pijana. Badanie wykazało w jej organizmie 1,74 promila alkoholu, dlatego też w trakcie czynności policjanci zatrzymali mieszkance powiatu świdnickiego prawo jazdy i sporządzili dokumentację procesową, która trafi teraz do sądu. Samochód prowadzony przez kobietę trafił natomiast na parking strzeżony na jej koszt.

Okazuje się, że pomimo zmian w przepisach i ciągłych apeli wałbrzyskich policjantów, kierujący wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowania obligują policjantów do prowadzenia wzmożonych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ten sposób stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

Apelujemy po raz kolejny. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

  43-LETNI MĘŻCZYZNA ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI

Share this content:

Opublikuj komentarz