Ładowanie
×

Wykonawca mieszkań przyspieszył!

Wykonawca budynku komunalnego przy ul. Traugutta w Wałbrzych Moje Miasto wyraźnie przyśpieszył z robotami budowlanymi. Mamy już fundamenty pod dwoma segmentami. Równocześnie trwa budowa drogi tymczasowej do obsługi budowy. Droga lada chwila będzie gotowa. – czytamy we wpisie Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja na jego fanpage.

Przypominamy, że Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu rozpoczą budowę 64 mieszkań komunalnych, które powstają w budynku przy ul. Traugutta. Umowa podpisana z firmą ARKOP przewiduje, że za kilkanaście miesięcy będzie gotowy nowy, wielorodzinny budynek z parkingiem i terenem rekreacyjnym.

Inwestycja dotyczy 6-kondygnacyjnego, podpiwniczonego budynku z trzema windami i bryłą adekwatną do sąsiedztwa Teatru Dramatycznego. Powierzchnia użytkowa 64 mieszkań wyniesie od 45,90 do 73, 20 m kwadr. Każdy lokal mieszkalny będzie posiadał balkon – mieszkania skrajne poziomu piątego piętra po dwa tarasy. Projekt zakłada optymalne rozwiązania uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych.

W budynku znajdą się wszystkie niezbędne instalacje, w tym oddymiania grawitacyjnego klatek schodowych. Planowany układ grzewczy stanowią pompy ciepła pracujące w oparciu o 20 sond gruntowych o długości 150mb każda. Pompy wspomagane będą energią uzyskaną z paneli fotowoltaicznych. W mieszkaniach została zaprojektowana instalacja grzewcza podłogowa z grzejnikami drabinkowymi w łazienkach. Na korytarzach i w pomieszczeniach gospodarczych będą grzejniki płytowe.

W otoczeniu obiektu powstaną drogi, dojścia, alejki piesze i tereny zieleni rekreacyjnej z urządzeniami do ćwiczeń. Na parkingi, w tym 68 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, przeznaczono powierzchnię 2 tys. m kwadr.

Koszt całkowity inwestycji: brutto: 27.769.149,02 zł

źródła i fot. um.walbrzych.pl i .facebook.com/roman.szelemej

 

 

Share this content:

  Powitajcie wiosnę na tarasach Książa - ZOBACZ ZDJĘCIA

Opublikuj komentarz