Ładowanie
×

Ukradł elektronarzędzia, rower i nagrzewnicę

Były już pracownik jednej z wałbrzyskich firm został zatrzymany wczoraj przez policjantów pionu kryminalnego pierwszego komisariatu. Mężczyzna ukradł elektronarzędzia, rower oraz nagrzewnicę elektryczną z terenu przedsiębiorstwa, w którym pracował. Starty w mieniu właściciel oszacował na kwotę 3 tysięcy złotych. Część skradzionych przedmiotów pokrzywdzony, zanim zgłosił sprawę Policji, odnalazł już w jednym z lombardów.

Mundurowi zgłoszenie o kradzieży firmowego mienia otrzymali na początku września. Właściciel przedsiębiorstwa zgłosił, że z terenu firmy na przełomie lutego i marca tego roku zniknęła spora ilość elektronarzędzi, rower oraz nagrzewnica elektryczna o wartości około 3 tysięcy złotych, a kradzieży miał dokonać obecnie już jego były pracownik. Pokrzywdzonemu przed zawiadomieniem udało się odzyskać sprzęt remontowy, który sprawca przestępstwa zastawił w jednym z lombardów, ale mężczyzna do teraz nie odnalazł swojego roweru oraz nagrzewnicy elektrycznej.

Mundurowi po zapoznaniu się ze sprawą ustalili, gdzie obecnie zamieszkuje podejrzany i zatrzymali go wczoraj przy ul. Staszica w Wałbrzychu. 47-latek tego samego dnia podczas czynności procesowych usłyszał zarzut kradzieży mienia i niebawem stanie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Obecnie trwają czynności zmierzające od odzyskania roweru oraz nagrzewnicy elektrycznej.

ŹRÓDŁO I FOT.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  ZATRZYMANI KIERUJĄCY POD WPŁYWEM ALKOHOLU

Opublikuj komentarz