Ładowanie
×

Wypożyczyła dla dziecka tablet, ale go nie oddała

W wyniku realizacji zebranych w sprawie informacji policjanci pionu kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali 36-letnią mieszkankę naszego miasta. Kobieta przywłaszczyła użyczonego jej wcześniej tableta z klawiaturą działając na szkodę jednej z wałbrzyskich placówek oświatowych mających swoją siedzibą na Białym Kamieniu. Wałbrzyszanka stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

36-latka podczas pandemii i wprowadzonej nauki zdalnej wypożyczyła dla swojego dziecka tablet wraz z klawiaturą bezprzewodową. Kiedy jednak uczniowie wrócili do szkół, do nauki stacjonarnej, i skończyła się obowiązująca umowa, dyrektor szkoły zażądał zwrotu użyczonego wcześniej mienia. Kiedy wielokrotne próby kontaktu z kobietą nie przyniosły pozytywnego rezultatu, ostatecznie do pierwszego komisariatu wpłynęło zawiadomienie o popełnionym przez 36-latkę przestępstwie.

Funkcjonariusze analizując zebrane informacje szybko ustalili, gdzie podejrzana kobieta przebywa i zatrzymali ją wczoraj przed południem przy ul. Zamkowej w Wałbrzychu. W toku wykonanych czynności procesowych 36-latka przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia w związku z przywłaszczeniem mienia o wartości ponad 970 złotych. Obecnie trwają policyjne czynności mające na celu odzyskanie utraconego w wyniku przestępstwa tableta oraz klawiatury.

ŹRÓDŁO I FOT.
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Zatrzymani za narkotyki

Opublikuj komentarz