Ładowanie
×

53-latek wybił szyby w oknie

Oto kolejny konflikt, który został rozwiązany niezgodnie z przepisami prawa. W środę późnym wieczorem 53-latek rozbił dwie szyby w oknie jednego z mieszkań w dzielnicy Nowe Miasto. Zatrzymany przez policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy mężczyzna odpowie jednak także za kierowanie gróźb karalnych w kierunku pokrzywdzonej w sprawie kobiety. Za popełnione przestępstwa wałbrzyszaninowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

20 września po godzinie 22:00 wałbrzyscy policjanci zostali poinformowani, iż 53-letni mężczyzna rozbił dwie szyby w oknie jednego z mieszkań przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu. Szkodę pokrzywdzona oszacowała na kwotę powyżej 500 złotych.

Szybko okazało się, że podejrzany dokonał dewastacji, gdyż był od dłuższego czasu skonfliktowany z lokatorką budynku. W trakcie policyjnej interwencji 53-latek próbował ukryć się w kilkaset metrów dalej w okolicy swojego miejsca zamieszkania, ale ostatecznie został przez funkcjonariuszy prewencji zatrzymany. Policjanci ustalili, że wałbrzyszanin dodatkowo groził także 62-letniej kobiecie pozbawieniem życia.

Mężczyzna trafił ostatecznie do pomieszczenia dla osób zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, a w środę po południu usłyszał zarzuty. W trakcie czynności procesowych 53-latek przyznał się do popełnienia obu przestępstw i złożył wyjaśnienia. Za zniszczenie mienia i kierowanie w kierunku innej osoby gróźb karalnych może trafić za kraty więzienia na 5 lat. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

źródło:
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  XXXII Forum Ekonomiczne za nami

Opublikuj komentarz