Ładowanie
×

45-latek miał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy dzisiaj o poranku na ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu zatrzymali 45-latka, który nie zastosował się do orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz do wydanej przez prezydenta decyzji o cofnięciu uprawnień w tym zakresie i po raz kolejny wsiadł za kierownicę samochodu osobowego. Mężczyzna ponownie stanie więc teraz przed sądem.

22 września po godzinie 9:00 funkcjonariusze „drogówki” zauważyli poruszającego się jedną z ulic Sobięcina kierującego samochodem osobowym i podjęli natychmiastową decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej. Znali go z widzenie i wiedzieli, że nie posiada prawa jazdy.

Podczas czynności legitymowania policjanci potwierdzili, że 45-letni wałbrzyszanin ma orzeczony od 2019 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu już dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a Prezydent Miasta Wałbrzycha już w 2021 roku cofnął mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia drugiego z przestępstw sprawca może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat, a sąd dodatkowo zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Po raz kolejny przypominamy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić pracownika Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informację dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

ŹRÓDŁO:
Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  WOŚP Wałbrzych! Będzie się działo!!!

Opublikuj komentarz