Ładowanie
×

Przed nami Festiwal Rowerowy

Już w najbliższą niedzielę 24 września 2023 roku w Starej Kopalni w Wałbrzychu rowerowe święto dla całych rodzin. Odbędzie się zakończenie sezonu z LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej, która zaprasza na Festiwal Rowerowy.

Na wielki finał polsko-czeskiego rowerowego projektu Aglomeracji Wałbrzyskiej przygotowano moc rowerowych atrakcji dla całych rodzin. Od rana na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu działać będzie miasteczko aktywności. Będą konkursy, gry, zabawy, czy wypożyczalnia rowerów. Wśród stoisk partnerów wydarzenia, pojawią się między innymi okoliczne gminy, które zgłosiły swój udział m.in. Głuszyca, Jedlina Zdrój, Świdnica, czy Nowa Ruda. Dla najmłodszych przygotowano prawdziwe zawody – wyścigi na rowerach górskich dla dzieci do lat 10. Będzie specjalnie przygotowana i wytyczona trasa na terenie zielonym Starej Kopalni, gdzie w rundach ścigać się będą dziewczynki i chłopcy w wieku od 7-10 lat w podziale na kategorie wiekowe. Młodsze dzieci, już od 3 roku życia będą mogły wziąć udział na specjalnie wytyczonej trasie dla rowerków biegowych. Pierwsze starty tuż po godzinie 10:00, ale pamiętać należy o zapisach, sprawnym własnym rowerze i kasku. Bez tego nie będzie można stanąć na starcie. Bezpłatne zapisy prowadzone będą w namiocie biura zawodów na terenie Starej Kopalni od godziny 9:00 do 10:00.

Dla uczestników wydarzenia zagra czeski band Bohdan Janeczek quintet, a dla spragnionych o gastronomiczne walory zadba specjalnie przygotowany poczęstunek. Królować będzie prawdziwa górnicza buła, ciastko Basia i herbata Gorąca Barbara oraz czeska polevka, czyli zupa, której skład ma być niespodzianką do ostatniej chwili. Po zakończonych wyścigach, z trasą przejazdu będą mogli już indywidualnie zmierzyć się wszyscy chętni, pojawić się ma również rowerowy tor przeszkód.

Festiwal ma być również tegorocznym świętem wpisującym się w obchody i podsumowującym Tydzień Zrównoważonego Transportu, gdyż dokładnie 2 dni wcześniej, w piątek 22 września obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu – również w Wałbrzychu. Od rana także w gminach partnerujących wydarzeniu wystartują wycieczki rowerowe, które przyjadą na Festiwal Rowerowy w Starej Kopalni. Grupy zbierają się m.in. w Jedlinie Zdroju, Głuszycy, Walimiu i Wałbrzychu. Połączenie sił nastąpi na Rondzie 100-lecia Niepodległości Polski w Wałbrzychu w niedzielę o godzinie 11:00. Tam spotkają się wszystkie grupy, by wspólnie jednym przejazdem przejechać przez Wałbrzych do Starej Kopalni na Festiwal.

Red.

  Porcelanowe szaleństwo - czas na giełdę!

Źródło i fot. Stara Kopalnia

Share this content:

Opublikuj komentarz