Ładowanie
×

Podsumowanie akcji “Motocyklista”

Zatrzymali także pięć dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów

 

W sobotę w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim odbyły się działania „Motocyklista”. Policjanci sprawdzali kierujących jednośladami, ale także innych uczestników ruchu drogowego, oraz nadzorowali, czy stosują się oni do przepisów w Ustawie prawo o ruchu drogowym. W tym dniu mundurowi na lokalnych drogach zatrzymali do kontroli blisko osiemdziesiąt pojazdów, w tym ośmiu użytkowników motocyklów, z czego żaden z nich nie popełnił wykroczenia drogowego.

Policjanci przez cały dzień akcji skontrolowali łącznie siedemdziesiąt siedem pojazdów, w tym osiem motocykli. Mundurowi ujawnili czterdzieści osiem wykroczeń popełnionych przez kierujących, ale żadne z nich nie dotyczyło motocyklistów. Ukarali dwadzieścia pięć osób mandatami karnymi, sporządzili dokumentację do dziesięciu wniosków do sądu oraz pouczyli dziewięciu kierujących. Elektronicznie zatrzymali także pięć dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów. Tego dnia zatrzymali także dwóch kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Odnotowali tylko cztery kolizje drogowe.

POLICJA PRZYPOMINA

Funkcjonariusze przypominają, że motocyklista i osoba przewożona takim pojazdem obowiązani są używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że motocykl fabrycznie wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa.

Pamiętajmy także o obowiązku przewożenia na miejscu pasażera osoby trzeźwej. Za złamanie przepisu można zostać ukaranym mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Nie dotyczy to oczywiście motocykla z wózkiem bocznym.

Użytkownicy jednośladów powinni także pamiętać o przestrzeganiu dozwolonej prędkości, wyprzedzać w miejscach do tego wyznaczonych i w sposób bezpieczny, a także pamiętać, że są w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w trakcie ewentualnego zdarzenia nie trudno u nich o poważne obrażenia ciała.

Red.

Źródło i fot.

Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Share this content:

  Z narkotykami na Poniatowie

Opublikuj komentarz