Ładowanie
×

Za nami 13. “Żyleta”

Prawie 500 osób stanęło na starcie 13. Maratonu Pieszego „Sudecka Żyleta”, który wyruszył w piątek 25 sierpnia z Kempingu Stawy Marcowe w Głuszycy punktualnie o godzinie 20:00. Letnią edycję jednego z najostrzejszych maratonów pieszych rozgrywanych w Sudetach ukończyło 337 piechurów. Trasę maratonu liczącego ponad 70 kilometrów z prawie 3300 m przewyższeń wędrujący przebyli częściowo pod osłoną nocy i zmierzyli się ze stromymi podejściami oraz równie ostrymi zejściami.

Piechurzy mieli do zdobycia m.in. takie szczyty jak Rybnicki Grzbiet, Gomólnik Mały, Rogowiec, Waligóra, Suchawa, Kostrzyna, Włostowa, Garbatka i Ruprechticki Szpiczak. Mijali także trzy tajemnicze kompleksy w Górach Sowich: Soboń, Włodarz i Osówka, a także zapierające dech w piersiach widoki na Kamykach w Głuszycy Górnej. Pomimo bólu, zmęczenia i wymagającej trasy, “żyletowiczom” dopisywały humory, a na sześciu punktach kontrolnych, gdzie czekali wolontariusze z prowiantem i pieczątkami potwierdzającymi przejście kolejnych etapów panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Piękne górskie panoramy szczytów okalających Głuszycę, przyjemna letnia pogoda, pozytywna energia ludzi napotykanych na trasie rekompensowały wysiłek i trud górskiej wędrówki. Cel przecież był jeden: zdobycie upragnionego certyfikatu potwierdzającego ukończenie “Żylety” oraz pamiątkowego medalu na mecie na Kempingu Stawy Marcowe w Głuszycy.

Organizator wydarzenia – Stowarzyszenie Sudecka Żyleta oraz główny partner Gmina Głuszyca dziękują wszystkim uczestnikom i gratulują tym, którzy podjęli wyzwanie i ukończyli maraton. Serdeczne podziękowania dla wszystkich partnerów i sponsorów 13. Maratonu Pieszego „Sudecka Żyleta, a byli nimi: Muzeum Inżynierii i Techniki Motoryzacji w Głuszycy, Kemping Stawy Marcowe, Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy, Podziemne Miasto Osówka, Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”, Masterform, Garmach, sovanova.pl, John Cotton Europe, Agroturystyka Pograniczna, Krynica Witamin, Fundacja RECAL, Hostel i Browar Jedlinka, Cargo Polska Woda Gigantów Sportu, Górskie Wyrypy, Guroholicy ekstremalne eksploracje, Fotograf i Ja. Gorące podziękowania organizatorzy ślą dla niezawodnej grupy Wolontariuszy, którzy z uśmiechami na twarzach zadbali o uczestników maratonu przed startem i w czasie marszu.

  Biblioteka otwarta

Red.

Źródło informacji: gluszyca.pl

Share this content:

Opublikuj komentarz